Můj produktivní den – fejeton

rozbor

 

Téma: Můj produktivní den

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Dan

 

Můj produktivní den aneb běžný den ve škole online

Je ráno, já vstávám na první ranní budík, který jsem si nastavil včera. Okamžitě vyskočím z postele plný energie a chuti do nového dne. Mám tak zhruba hodinu a půl času na to si před první vyučovací hodinou zacvičit, protáhnout se a udělat si snídani. Tak přesně takhle by to mohlo být.

Ve skutečnosti to tak některé dny opravdu je a přesně z toho důvodu zde jsou jiné dny, kterými se tato produktivita musí vybalancovat. Během těchto dní se vzbudím na uslintaném polštáři minutu před hodinou zabalený do peřiny jako larva a neschopný sebemenšího pohybu. Přemůžu se a připojuji se na mobilu k vyučování. Během první vyučovací hodiny se poklidně dospím a teprve před začátkem druhé hodiny si začnu uvědomovat, že jsem včera nikterak neflámoval a jediné, co mi brání vstát, je lenost. To už je ale začátek druhé hodiny a po dlouhém přemlouvání se vstávám a hledám své oblečení. Mezitím stihnu učitele pozdravit, obléknout se a jít do kuchyně, kde se budu po tomhle šoku ještě dlouho rozkoukávat.

Cestou sáhnu po pár kusech ovoce a v kuchyni ještě nějakou dobu sedím, než se rozhodnu, co bude dál – protože i tohle rozhodnutí stojí ráno hodně sil. Je to jisté, musím si dát nějakou odměnu za to, že si vyčistím zuby a půjdu do sprchy, takže zapínám funkci mletí na našem kávovém mlýnku. Učitele a celou třídu beru s sebou prostřednictvím mobilu do sprchy.

Po odchodu z koupelny už se připravuji na třetí hodinu a piju kávu. Od tohoto bodu dále už i částečně vnímám, co učitel říká. Poklidně přemýšlím, jestli něco dnes udělám a hlavně si užívám kávu. Od třetí hodiny už je to vlastně produktivní den.

 

Hodnocení: 1 = výborně