Důvěra – úvaha

 

Jméno práce: Důvěra

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): e.cmelova

 

 

 

 

Citát – Přítel je člověk, s nímž se odvažujete být sami sebou

 

Důvěra

Každý v dnešní době má tzv. Masku. Jinak se chová ve škole, doma mezi rodinou nebo naopak se svým partnerem. Já si myslím, že je to chyba. Proč nejsme stále sami sebou a musíme se přetvářet?

Neznám moc lidí, co mají tak dobré přátelství. Určitě je to dobrá věc, někomu se svěřit se svými problémy, vypovídat se, vybrečet se. Ovšem každý k tomu má někoho jiného, kamarádku či kamaráda nebo i maminku které všechno řeknou.

Ale já osobně nepodporuji ani jedno. Ráda si řeším problémy sama, ne že bych nechtěla někoho komu to všechno řeknu, ale už několikrát jsem se přesvědčila, že lidem se věřit nedá. Jsem toho názoru, že člověk se může spolehnout jen sám na sebe. Je to o něco těžší vyřešit si problémy sama, než když mi někdo poradí, ale to jsi je raději vyřeším sama než abych byla znovu zrazena a ještě člověkem kterému jsem důvěřovala.

Už několikrát se otevíralo téma, zda může holka s klukem kamarádit. Myslím si, že to není možné. Byla bych raději kdyby to šlo, protože si raději promluvím o něčem s klukem než s holkou. Kluk má na danou věc vždy jiný úhel pohledu a to se mi líbí, můžu zauvažovat i z té druhé stránky. Ale přátelství nejde z toho důvodu, že většinou ze strany kluka to není jen přátelství.

Když to tak shrnu důvěra je mezi lidmi moc důležitá, ale hlavně je jí málo.

 

Hodnocení: neuvedeno