Existence lidstva ohrožena! Apokalypsa, sci-fi

 

Jméno práce: Existence lidstva ohrožena!

Slohový útvar: Vyprávění s prvky sci-fi

Přidal(a): Kačka K.

 

 

 

Existence lidstva ohrožena!

Byl rok 2175, kdy naši Zemi napadla děsivá monstra, strašnější než nejhorší noční můry. Lidé se ukrývali do podzemí. Ti, co neměli štěstí, byli zabiti. Šlo o celé rodiny, matky s dětmi, nikdo nebyl brán na milost. Přežilo jen hrstka šťastlivců. Počala post-apokalypsa, na kterou nikdo z nás nebyl připraven, nepřátelé měli převahu a nikdo nevěděl, co nás následující den bude čekat.

Zatím to vypadalo, že nepřátelé mají v úmyslu jen ničit naše domovy, zbavit se nás a nad se i usídlit na naší Zemi. Vykořisťována byla celá planeta, bez rozdílů, jestli jde o teplé krajiny v Africe či Antarktidu. Tepelné rozdíly nedělali. Chtěli jí celou pro sebe. Samozřejmě uskutečnilo se pár snah o komunikaci. Snaha zjistit, proč si vybrali zrovna nás a zda je možné jejich rozhodnutí zvrátit, ať už by to stálo cokoliv. Avšak beznadějně. Jakákoliv snaha, byť se jen přiblížit, byla odměněna zabitím. Vlastně nikdo ani nevěděl, jak s nimi komunikovat. Lidským jazykem rozhodně nemluvili, pouze vydávali pro nás naprosto nesrozumitelné zvuky, co připomínaly skřípání nehtů o tabuli.

Život v ústraní vypadalo jako jediné řešení. Někteří dokonce rezignovali a byli odhodláni zde prožít zbytky svých životů. Ať si tedy naši planetu nechají. S tímhle názorem se však neztotožňovala většina, naštěstí. Prvních pár měsíců byly ve znamení chaosu, slz a krve. Všechny pokusy přišly v niveč. Dalších pár měsíců se situace uklidnila. Vytvořili se lídři, kteří vedli skupiny žijící v podzemí a rozhodovali o rozdělování jídla i ostatních životně důležitých věcí. Jako další taktika bylo pozorování. Tvořili se hlídky, které se během dne pravidelně střídaly a sledovaly, co naši nepřátelé provádí. Během nich se zjistilo jen pár maličkostí, jako například, že s očividným nadšením ničí vše, co ještě není zničené, drží se ve skupinkách a nezabíjí nic, co není lidské rasy.

Následující léta lidstvo stále nepodnikalo žádné kroky, přežívalo a umíralo v podzemí a stále netušilo, co s naší civilizací bude nadále. Jenže po pár letech to začínalo být zřejmé. Jak jen je možné, že jsme byli tak zaslepení. Monstra sice byli nepřátelé lidí, avšak přátelé planety. Neničili vše, co jsme tvořili, protože nás chtěli zničit. Chtěli jen napravit všechny ty škody, co my jsme naší nebohé Zemi napáchali. Ničili budovy, auta, továrny, silnice a vše lidskou rukou vybudované, ale přírodu po celou dobu ponechávali nedotčenou. Lesy, louky, oceány, řeky i zvířata. Mezitím, co jsme vymýšleli, jak se jich zbavit, oni vymýšleli, jak zachránit tuhle nádhernou planetu. Jak potupné pro všechny bylo zjištění, že jednoho dne všechna tato záhadná monstra zmizela a naše planeta je očištěna od toho všeho, co lidská rasa dokázala způsobit. Bylo na čase vylézt z nory a vybudovat novou civilizaci a věřit, že jsme se polepšili a dokážeme Zemi udržet čistou, aniž by se naši rasu snažil někdo vymítit.

 

Hodnocení: neuvedeno