Existuje osud? – argumentační esej

sloh

 

Jméno práce: Existuje osud?

Slohový útvar: Argumentační esej

Přidal(a): Klára Vondrová

 

 

Existuje osud, nebo jsou věci kolem nás otázkou náhody?

Dle mého názoru osud existuje. Ale je důležité si říct, co to osud vlastně je. Hodně lidí tvrdí, že osud jsou události, které jsou předem určeny. Osud jsou ale dle mého mínění situace, do kterých se v průběhu života dostaneme. Těmto situacím se nemůžeme vyhnout, ale jak se v nich zachováme, je čistě na našem uvážení, poněvadž naše rozhodnutí nejsou součástí osudu, a dle toho, jak se rozhodneme, se náš osud dále utváří, tj. dle toho, jak se rozhodneme, se v naší budoucnosti upevní nadcházející situace, ve kterých se budeme muset znovu rozhodnout. Někdy si myslíme, že je náš osud pevně daný a nijak nemůžeme zabránit jeho vyplnění, ale musíme mít na paměti, že osud a rozhodnutí s ním související jsou jen a jen v našich rukou.

Pro příklad, jak osud funguje, nemusíme daleko, neboť se ukázkově uplatňuji v dětských PC hrách, kde se rozhodujeme za určitou postavu a tím se posouváme dále v ději a dle toho, jak se rozhodneme, buď hru/příběh úspěšně splníme nebo ne.

Chtěla bych ale upozornit na to, že náhoda je v tomto případě jen další situace, ke které se dostaneme v důsledku svého předešlého rozhodnutí v určité situaci. Tedy chci říct, že bez osudu a rozhodnutí by k žádným náhodám nedocházelo. Například když si vyjdeme na procházku po louce a udeří do nás blesk. Ano, je to náhoda, ale kdyby nebylo toho rozhodnutí jít na procházku, k této náhodě by nedošlo. Dalším příkladem by mohlo být to, když se dvě osoby, které se viděli naposledy před mnoha lety, setkají na stejném místě. Ano, je to náhoda, že se zrovna na tomto místě setkali, ale nebýt rozhodnutí obou dvou osob jít na zmíněné místo, tak se nepotkají. A posledním příkladem může být, když si vsadíte Sportku a vyhrajete. Naprostá náhoda, že vylosovali zrovna čísla, na která jste vsadil, ale nebýt toho, že jste vsadil, sotva něco vyhrajete. Náhoda samotná tedy nemůže existovat a kvůli tomu nemohou být věci okolo nás otázkou pouhé náhody.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.