Facka – vypravování

 

Jméno práce: Facka

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Cermabelle

 

 

 

Páteční večer jako každý jiný, alespoň pro Pepu. Pepa je sedmadvacetiletý Casanova, nebo si to o sobě aspoň myslí. Nutno poznamenat, že ošklivý není, ale k antickým ideálům má stále daleko. Toho večera byl v jednom pražském baru.

Seděl u baru a vyhlížel svou dnešní oběť. Zaujala ho jedna už mírně ovíněná blondýnka. Mlčky usrkával pivo a hodnotil ženskou polovinu osazenstva baru. Už už chtěl jít za svým cílem, když jeho pozornost upoutaly dveře, kterými vcházela drobná zrzka.

„To je ona,“ pomyslel si. Bohužel jeho nadšení zchladila osoba hned za ní. „Sakryš,“ zamumlal.

Byl to Filip, jeho soused. Moc se neznali, ale věděl o něm to, že tu svou nedávno požádal o ruku. Zamířili k volnému stolku u okna, odložili si kabáty a Filip zamířil k baru pro něco k pití.

„Venčíš svou mladou?“ Pepa nahodil falešnou tvář a přátelsky se usmál.

„Pepo, tebe jsem tu nečekal. Jak se vede?“ Zabředli rozhovor a Pepa si přisedl k nim. Jeho myšlenky se ale točily spíš kolem zrzavé snoubenky než nad tématem konverzace. Seděli tam a povídali si hodinu, dvě.

„Jsem celkem unavená, nepojedeme domů?“

„Už zase sněží, tak já zajdu na parkoviště pro auto a přijedu sem, počkáš tu chvilku?“ Filip se oblékl a odešel pro auto. To byla Pepova příležitost. Šel s ní do haly a přiopilým hlasem se ji snažil přesvědčit, aby šla s ním domů.

Zkusil jí políbit, ale ona mu předvedla patřičnou reakci. Vrátil se do baru, facka ho ještě pálila na tváři, ale nemohl se ubránit úsměvu.

 

Známka: 1 (93%)