Filmový hrdina – charakteristika

 

Jméno práce: Filmový hrdina

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): veza

 

 

 

 

Filmový hrdina

Mým hrdinou je Rendy Schoenberg z filmu Dáma ve zlatém. Tento film byl natočen v roce 2015 a já jsem ho nedávno zhlédl.

Rendy je mladý právník, na první pohled vypadá nenápadně,  postavou nijak nevyčnívá, je štíhlý. Krátké černé vlasy si češe na patku. Hnědé oči schovává za brýlemi s výraznými černými obroučkami. Rád nosí oblek šedé barvy, do něho bílou košili a tmavě modrou kravatu s bílými puntíky.

Nemá ještě příliš zkušeností s velkými případy. K jednomu se však dostane, když si ho najme kamarádka jeho matky. I když mu chybí zkušenosti, rozhodne se bojovat a projeví velkou míru odvahy. Z počátku si příliš nevěří, ale postupem času se stává stále sebevědomějším. Je trpělivý, nenechá se odradit počátečními neúspěchy. Všemi svými silami se snaží pomoci paní Altmanové, jejíž majetek byl zabaven nacisty a oba se společně snaží o jeho navrácení. I přes počáteční neúspěchy se nevzdává, o to usilovněji začíná pracovat, nenechá se zastrašit a tomuto případu obětuje své zaměstnání.

Postava Rendyho Schoenbergera se mi zdá velmi zajímavá, protože ve filmu ukázal, že bojovností, pracovitostí a pílí se dá dosáhnout i nemožného.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně