Golfové boty – jaké si vybrat?

 

 

Golfové boty na první pohled připomínají běžnou sportovní obuv. Pokud si ke hře zvolíte běžné sportovní boty, může být výsledkem bolestivé zranění a určitě v nich bude problém dosáhnout takových výsledků, které mají hráči, kteří používají golfové boty. Tato obuv musí zajistit stabilitu chodidla v podélném (chůze po vlhkém svahu a kluzké trávě) i příčném směru (švih). Tu mohou zajistit pouze boty se spajky neboli hřeby.

 

 

Jaké spajky zvolit? Kovové hřeby jsou těžší než plastové. Nehodí se k chůzi mimo hřiště. Vzhledem k tomu, že více poškozují trávník, je v některých klubech neradi vidí.

Golfové boty musejí dobře držet nohu, ale zároveň ji netlačit. Při nákupu zkoušejte boty v ponožkách, které budete používat během hry, a jestliže takové nemáte, kupte si je v golfovém obchodě.

Během zkoušení nespěchejte. Řada modelů má stélku vyrobenou z materiálu, který se přizpůsobuje chodidlu. Chvíli jí to však trvá. Golfové boty by měly mít velikost o 0,5 cm větší než je chodidlo hráče, u juniorů, kteří rychle rostou, může být tato rezerva až 1 cm. Jestliže máte velikost na rozmezí dvou čísel, zvolte to větší. Správné zpevnění chodidla zajistí systém šněrování (např. BOA).

Systém BOA je dobrou volbou ještě z jednoho důvodu. Švih je natolik dynamickým prvkem, že vede k povolování tkaniček. Systém s lankem naopak výborně drží chodidlo po celou dobu hry a nepovoluje se.

Pokud předpokládáte, že golf pro vás nebude jen součástí prázdninové rekreace, pořiďte si golfové boty se zateplenou vložkou. Oceníte je, pokud v nich budete muset strávit na hřišti několik hodin za chladného počasí.

Jestliže se rozhodnete pro boty známých golfových značek (např. Footjoy, Callaway, Adidas, Mizuno, Skechers), bude to mít pro vás dvě výhody. Jde o přední firmy, které na trh přinášejí novinky a inovace. Používají standardizaci a bez ohledu na to, v jaké části glóbu byly golfové boty vyrobeny, mají v rámci stejné značky totožné číslování.

 

https://golfchampion.cz/