Harry Potter a Relikvie smrti – 2. část

 

Jméno práce: Harry Potter a Relikvie smrti – 2. část

Slohový útvar: Recenze

Přidal(a): Lytik147

 

 

 

 

 

 

Od časů, kdy se tři vyděšené děti vydaly hledat Kámen mudrců uplynulo deset dlouhých let. Ron, Hermiona a slavný Harry Potter už v bradavické škole čar a kouzel nejsou za malé prváky.
Knihy už dávno vyšly, ovšem filmové zpracování příběhu o mladém čaroději, který kdysi dávno jako jediný přežil útok Voldemorta, končí až teď. A rozhodně to není ta pohádka jako na začátku. Koho vyděsil horský troll v prvním díle, ten do kina rozhodně neměl chodit.
Harry Potter (Daniel Radcliffe) a jeho přátelé Hermiona Grangerová (Emma Watson) a Ron Weasley (Rupert Grint) mají již část svého putování za sebou. Několik viteálů je zničeno, ale ostatní stále žijí kdesi ve světě. Proto může lord Voldemort (Ralph Fiennes) dál šířit násilí, pronásledovat ty, kteří se mu snaží odporovat a se smrtijedy pomalu ovládat svět.
Příběh vrcholí velkolepou bitvou, která je po většině stránkách velice dobře propracovaná. Až na jednu menší vadu. Chybí tam vysvětlení smrti některých velkých postav, jako jsou například Remus Lupin a Nymphadora Tonksová, nebo Fred Weasley, u kterého by rozhodně neškodilo odpovědět na otázky typu, jak a proč zemřel.
Charaktery postav nejsou rozděleny jen na dobré a zlé, ale jsou propracovány do jednotlivých detailů, některé z nich stále lehce zahaleny tajemstvím. Přesto jsou v posledním díle výborně ukázány situace, které některé z nich více objasňují. V tomto ohledu lze za vynikající ukázku ve své roli označit například Alana Rickmana coby nepříjemného Severuse Snapea. Díky tomuto zjištění je pohled do jeho sinalé tváře a studených černých očí opět trošku jiný.
Všem znalcům Harryho Pottera od A do Z nemůže ujít jakýkoliv díl, ale většinu fanoušků toto dílo Davida Yatese a jeho kolegů nezklame.

Hodnocení: 1 = výborný

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.