Harry Potter a relikvie smrti – kritika

 

Jméno práce: Harry Potter a relikvie smrti

Slohový útvar: Kritika

Přidal(a): Didiarej

 

 

 

 

Oproti knize je film Harry Potter a relikvie smrti rozdělený na dvě dvouhodinové části vzniklé v roce 2010 a 2011 v USA. Filmy jsou hrané a barevné, režírované Davidem Yatesem. Předlohou k filmu byla kniha od spisovatelky J. K. Rowlingové. V této kritice se budu zabývat jeho první částí.

Harry Potter a relikvie smrti je sedmým a zároveň posledním pokračováním dobrodružství Harryho Pottera. Kamarádi Harry, Ron a Hermiona se vydávají na nebezpečnou misi s cílem najít a zničit tajemství Voldemorta, jeho viteály, které jsou zároveň částí jeho roztříštěné duše. Spoléhají pouze sami na sebe, vědí, že jim nepomohou rodiče ani učitelé z Bradavické školy čar a kouzel. Drží při sobě, přestože se je temné síly snaží oddělit. Voldemort odjakživa chce zabít Harryho a když zjistí, že hledá jeho viteály, touží ho zničit ještě víc. Při pátrání po viteálech Harry s kamarády objeví starý a téměř zapomenutý příběh o relikviích smrti. Jsou to vrbová hůlka, neviditelný plášť a kámen vzkříšení. Vědí, že kdo je všechny vlastní, se stává pánem smrti, a také vědí, že je musí získat dříve než pán zla, aby zabránili tomu nejhoršímu.

V celém filmu se setkáme hlavně se třemi nejdůležitějšími herci. Danielem Radcliffem, jehož herecký výkon byl od začátku této celé série skvělý, Emou Watsen a Rupertem Grintem, kteří překvapili srovnatelně s Danielem. Jedná se o dobrodružný rodinný a fantasy film.

Z celé série Harryho Pottera mohu sedmý díl označit jako nejpovedenější. Je pravdou, že do knihy má film daleko, ale zaslouží si vysoké hodnocení. Film byl pro mě velice chytlavý a ohromující. Jediné, co by se dalo vytknout, je již zmíněné rozdělení do dvou částí, přičemž diváci museli čekat další rok, aby se dočkali konce.

Film je určen mladým lidem, vzhledem k některým strašidelným scénám, nad 15 let. Horní hranice stanovena není, každá generace si v Harrym Potterovi najde to své. Jelikož je toto díl sedmý a zároveň poslední, doporučovala bych shlédnout všechny předešlé díly k lepšímu porozumění. Hezkou podívanou!

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně