Jak by měl vypadat můj první byt – popis

 

Jméno práce: Jak by měl vypadat můj první byt

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Kastelee

 

 

 

                                                                                                                           Anna Rybínová

Můj první byt nebude příliš velký. Pravděpodobně se bude nacházet v panelovém nebo  činžovém domě. Jeho úžitná plocha bude tak akorát, dvě malé místnosti a kuchyň. Mám představu, že v koupelně bude malé okno, které budu otevírat, kdykoliv bude venku hezké počasí. V mé koupelně bude sprchový kout. Dříve jsem dávala přednost vaně, ale sprchový kout se mi zdá praktičtější. Toaleta bude oddělena. V mém bytě se také bude nacházet balkon, budu na něj vcházet přímo ze své ložnice.

V mé ložnici se bude nacházet velká postel. Dostatečně široká a hlavně vysoká. Dále dvě šatní skříně. Jedna bude jen na zimní oblečení a ta druhá jen na letní. Nebude chybět velké zrcadlo. Žena potřebuje zrcadlo, aby věděla jak je krásná. Nebudou také chybět květiny. Dám přednost těm, které nepotřebují péči. Kaktus bude ideální. Z mé ložnice se bude vcházet na balkon.

V letních měsícíh, tam bude nádherné posezení při kávě nebo četbě knihy.

Můj obývací pokoj bude mít dřevěnou podlahu. Dřevo krásně voní a já ho mám raději než obyčejné podlahy. Malý gauč světlé barvy najde své místo ve středu místnosti. Ano i televize tam bude pro dlouhé zimní večery. Také psací stůl pro mé nápady a výtvarná díla do mateřské školky. Své místo tu najde i knihovna. Budou v ní knihy záhadné, poučné i veselé.

Ve své kunyňce, budu vařit jen ty nejlepší dobrá jídla které znám a ty co neznám se naučím. Bude v ní stát stůl pro čtyři lidi, abych si mohla zvát své přátele k tomu dobrému jídlu. Kuchyňská linka bude světlé barvy, možná růžová nebo bíla. Nebude chybět mikrovlná trouba a jiné kuchyňské načiní, které mi při vaření bude pomáhat. Na oknech budou malé květináčky a v nich fialky.

Je ráno. Zazvonil budík a já musím vstát ze své krásné velké postele ve své nové ložnici. Otevřu svůj balkon a pustím sluníčko do svého bytu. Navštívím koupelnu, kde se vysprchuji a vyčistím zuby a mám radost, jak je ta koupelna nádherná. V kuchyni si připravím snídani a zaleji filaky. Posedím u svého stolu a přečtu ranní noviny. Odcházím do zaměstnání.

To je můj byt. To jsou mé představy. Všem krásný den.

 

Hodnocení: 1 = výborný