Jak se žije v éře koronavirové – fejeton

sloh

 

Jméno práce: Jak se mi žije v době koronavirové

Slohový útvar: Fejeton, publicistický styl

Přidal(a): T.

 

 

Osnova:

  • 1) Charakteristika éry korona virové.
  • 2) Pozitiva této doby.
  • 3) Zápory.
  • 4) Jak to ve zdraví přežít.

 

Korona? Už ne, prosím.

Dnešní doba znamená pro spoustu lidí nejistotu, úděs a úzkosti. Na druhou stranu pro některé i úlevu, odpočinek a klid. Někteří toto období využijí efektivně a zbaví se tukových zásob z loňských Vánoc, jiní proleží celou pandemii u televize s brambůrkama a zmrzlinou. Během tohoto roku se změnilo spoustu věcí.

Z hlavních měst se vytratil shon. Nastal jistý typ klidu. Lidé vyplenili téměř všechny útulky pro psy, aby nebyli doma sami. Obyčejně líní a tuční občané naší země začali chodit ven. Procházky, výlety a nejrůznější aktivity. Turisté se vytratili a s nimi i holubi, podvodné směnárny a obchody se suvenýry zkrachovaly.

Tohle všechno může být spoustě z nás příjemné, kdyby se s těmito pozitivy nevázaly i negativa. Děti nechodí do školy, což odnáší nejvíce rodiče dětí z prvního stupně. Spousta z nás přišla o práci na dobu neurčitou, někteří dokonce definitivně. Hromada lidí nyní žije v nejistotě. Z návalu opatření nám jde hlava kolem. Do jisté míry s nimi ani nesouhlasíme. Kvůli zavřeným obchodům v neděli si nemůžu skočit pro droždí, když zrovna peču. Anebo pokud přijde návštěva, za víno na benzínce nechám dvakrát více než v samoobsluze. Nějakým způsobem trpíme všichni. Hlavně naši mazlíčci, které taháme ven tak často, že se před námi musejí schovávat pod postele.

Nejdůležitější je, abychom se hlavně nezbláznili a udrželi chladné hlavy. Místo panikaření, že se zase mění ministr zdravotnictví, se radši začněme učit vařit svíčkovou jak od babičky. Věnujme čas a energii do rodiny a svého potěšení než do obav nad touto situací a nad zdravím. Nesmíme zapomínat, že tahle hrozivá doba jednou odejít musí a všechno bude jako kdysi. Jasné ale je, že nás to všechny určitým způsobem poznamenalo na duši.

 

Hodnocení: 1 = výborně

Nejlepší práce z ročníku, 279 slov