Jaká je dnešní mládež? – Úvaha

 

Jméno práce: Jaká je dnešní mládež?

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Slachy

 

 

 

 

Jaká je dnešní mládež? Zamysleli jste se někdy, jaká je dnešní mládež a jak se liší od mládeže z doby našich rodičů a prarodičů?

Mladí lidé většinou bydleli na vesnicích a často byli pomocnými silami při práci na poli nebo doma, například na nějakém statku. Myslím si že, tohle ale dnešní mládež vůbec nezná. Zajímá se spíše o dnešní módní trendy nebo o to mít lepší věci než ostatní. Chtějí prostě vyniknout. Dříve se to neřešilo. Neměli počítače, tím pádem ani internet a přístup k sociálním sítím. Neměli ani telefony, takže jejich dětství vypadalo jinak. Ještě v patnácti to byli děti. Dnešní děti se v patnácti považují za dospělé. Dřívější mládež neměla za potřebu opít se, nebo si jít zakouřit a podobně. Proto dnes od starších lidí slýcháváme věty jako: Když jsem byla mladá, tak jsem měla úplně jiné starosti než ty dnes.

Dnešní mládeži se často říká počítačová generace. Myslím si, že toto tvrzení je na místě. U počítače, zejména na sociálních sítí stráví spoustu času. Dle mého názoru mého názoru se děti díky tomu neumí pořádně vyjadřovat.

Teenegeři jsou také zvyklí pít nadměrné množství alkoholu a kouřit, nebo koketovat s jinými drogami. Což jim na zdraví moc nepřidá – právě naopak jim to škodí. Otázka ale zní: Proč kouří a pijí? Co je k tomu vede? Odpověd´ je jednoduchá . Chtějí na sebe upozornit , chtějí zapadnout do party a podobat se lidem kolem sebe. Holky se malují a chtějí zapůsobit na kluky a kluci se předvádějí a dělají ze sebe frajery.

Na závěr se ohlídneme do minulosti a zamyslíme se nad sebou. Všechno tohle sociální pobláznění ma své klady  a zápory , ale zajisté dřívější doba byla pro všechny mnohem zdravější a do života příznivější.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

(za pravopisné chyby)