Dnešní lidé a mobilní telefony – úvaha

 

Jméno práce: Dnešní lidé a mobilní telefony

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Stefan El Shaarawy

 

 

 

 

Dnešní lidé a mobilní telefony

V poslední době docela dost opomíjené téma spolu s dalšími technologickými vymoženostmi, které dnešní doba nabízí. Je to ale dobře? Nestali jsme se akorát línými?

Faktem zůstává, že mobilní telefony dnes už převážně z řady chytrých telefonů nám ve spoustě případů ušetří hodně času. Osobně schvaluji rychlou komunikaci a domluvu pomocí telefonního hovoru. Na druhou stranu ale doba zašla už tak daleko, že většina majitelů těchto telefonů mají zakoupený paušál, který jim poskytuje internet a to je kámen úrazu. Používání internetu na vyhledávání různých informací jako jsou třeba jízdní řády a podobně je podle mě ještě v pořádku, ale neustálé kontrolování telefonu kvůli sociálním sítím? To teda ne! Vyloženě nesnáším, když jsem s mými přáteli venku a některý z nich je v kuse duchem nepřítomen kvůli neustálému kontrolování již zmíněných sociálních sítí. Někteří lidé už dokonce nemají ani potřebu chodit ven, když mohou z pohodlí domova telefonovat, psát zprávy a veřejně sdílet své pocity. To podle mě vede k docela velkému úpadku společenského chování. Častokrát na lidech pozoruji, že se neumí zapojit do běžné konverzace a raději vytáhnou svůj mobil a projíždí nové příspěvky na zdi, nemůžu si pomoct, ale přijde mi to smutné.

Je pravda, že všechno má své pro a proti ale také je pravda, že nic se nemá přehánět. Takže mobilní telefony klidně používejte dál, ale prosím vás k rozumným účelům. Ať se nestanete jednou z duchem nepřítomných postav, které vlastně mimo okruh sociálních sítí nemají co říct.

 

 

Známka: 2 = chvalitebně