Jane Austen – Pýcha a předsudek – vyprávění poslední části

 

Jméno práce: Jane Austen-vyprávění poslední části z knihy Pýcha a předsudek

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): Kristý

 

 

 

Poslední část z Pýchy a předsudku

Měla sem možnost přečíst si knihu od spisovatelky Jane Austen, která se jmenuje Pýcha a předsudek. Ráda bych vám teď vyprávěla, asi pro mnohé nejkrásnější a poslední, část z knihy, kdy dojde k opětování lásky slečny Elizabeth k panu Darcymu, ale i k jiným důležitým událostem.
Jednoho překrásného dne se po delší době navrací Lýdie, jedna z nejmladších dcer Bennetových, do Longbournu, aby navštívila svou rodinu s novým manželem důstojníkem Wickhamem. Její rodina je ráda, že se za pana Wickhama provdala, protože tím předešla velké ostudě.
Elizabeth se dozvídá od Lýdie tajmenství, že na její svatbě byl i pan Darcy, a že zaplatil za Wickhama všechny jeho dluhy. Po odjezdu Lýdie s panem Wickhamem se roznese zpráva o tom, že se do Pamberley vrací pan Bingley, který se dříve dvořil, Jane, nejstarší dceři Bennetových. Navštěvuje ji i její rodinu a žádá ji o ruku.
Nemilou návštěvu vystřídala návštěva nemilá.Loungbourn se rozhodla navštívit Lady Catherin de Borg, teta pana Darcyho, protože se domnívala, že je Elizabeth Bennetová zasnoubená s panem Darcym a je tím nesmírně rozhořčena, jelikož je podle ní Elizabeth pod úroveň pana Darcyho. Požádala Elizabeth tedy o to, aby nikdy jeho nabídku k sňatku nepřijímala, ale Elizabeth jí takové svolení dát nemohla, protože se její city k panu Darcymu velice změnily, ale nedoufá, že by ji ještě někdy učinil nabídku k sňatku. Pan Darcy však Elizabeth překvapí, když se jí zeptá znovu, jestli by si ho nechtěla vzít a jestli se její city k němu změnily. Elizabeth přiznává, že její city jsou velice hluboké a je do něj zamilovaná.
Její rodina je z takové změny ve vztahu pana Darcyho a Elizabeth velice v šoku, ale souhlasí se sňatkem. Nakonec se tedy vdává Jane i Elizabeth a jejich rodina je šťastná, že si našly tak zámožné muže, kteří se o ně postarají.

Hodnocení: Neuvedeno