John Wick – charakteristika

sloh

 

Téma: John Wick

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): TommyJ777

 

Charakteristika mojí oblíbené filmové postavy

K mým oblíbeným filmových postav patří především John Wick ze stejnojmenného filmu. Film je součástí třídílné série ale pracuje se na dalším pokračovaní. Postavu jsem si vybral pro její schopnosti a styl.

John Wick je muž středního věku kolem třiceti let, vysoký a štíhlý, ve filmech představuje nájemného vraha. Je vdovec. Má rovné, dlouhé černé vlasy, které mu dosahují až na krk. Obličej má hubený, protáhlý s delším nosem. Jeho tvář je pokryta černým, lehce zastřihnutým strništěm. Jeho oči jsou hnědé barvy. Skoro vždy má na sobě černý či šedivý oblek s kravatou stejné barvy. Po sakem nosí buď bílou nebo černou košili. Většinu času je od krve nebo má na sobě několik šrámů z bojů. K rychlým přesunům obvykle používá svého černo-šedivého Forda Mustanga.

John Wick je milovníkem psů. Poté, co mu zabijí psa, který byl darem od jeho zesnulé manželky, se vydává na zběsilou pomstu. Poháněn vztekem a smutkem si John jde tvrdě za svým cílem. Je nekompromisní a ze svými nepřáteli nemá slitování. Je tichý a málomluvný, mluví za něj činy. Nikdo z nás by netipoval do takového člověka nezlomnou vůli a skromnost. Nemá strach, a tak se nebojí žádné výzvy. Je velmi sebevědomí a ví, co dokáže ze svými schopnostmi, a využívá toho v boji. Jeho pověst ho předchází a všichni ho respektují. Koluje o něm, že dokázal zabít tři muže pouze tužkou. Dokáže si poradit v jakékoliv situaci díky své rafinovanosti.

Na světě neexistuje moc lidí, kteří by se jen tak nezlomili nebo nevzdali. A tím si mě získal na svou stranu. Od té doby, co jsem tento film viděl, jsem si uvědomil, jak je důležité se nevzdávat a jít si stále odhodlaně za svým cílem.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně