Jsem dobrý syn – úvaha

 

Jméno práce: Jsem dobrý syn

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): aaa

 

 

 

 

Jestli jsem dobrý syn? To snad ani já sám o sobě nemohu říci. To by měli měli říct spíše moji rodiče, ti ví jaký jsem. Ale když tak přemýšlím sám o sobě, tak je celkem těžké jen tak popsat jaký jsem. Většinou záleží na situaci ve které se ocitnu.

Naše chování se pochopitelně odvíjí od výchovy mých rodičů, jak se k sobě navzájem chovají, jak se k sobě chováme navzájem. Vždycky to není jednoduché chovat se tak jak se po nás požaduje. Každý rodič by chtěl mít dokonalého syna nebo dceru, ale je to vůbec možné? Myslím že ne, protože každý sám o sobě ví že dělá chyby a věci nejdou vždy podle plánu jak jsme chtěli nebo plánovali. Zkrátka naše chování se nedá přesně popsat, protože je nevyspytatelné.

Existují hodnější a zlobivější děti, chytré a méně chytré, ale každé dítě má něco jiného čím se sám vyznačuje nebo to zdědili po jednom z rodičů. Občas sice rodiče neposlechnu, ale to snad dělá každé dítě. Doma mě vždycky vedli k tomu, že dokud jsi nesplním svoje povinnosti tak se nemůžu věnovat zábavě.

Myslím si, že jsem docela dobrý syn. Jsem slušný, snažím se pomáhat. Mám určitě své chyby, ale ty má každý, ne jenom děti

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně