Kam odešel skákací panák? – vyprávění

 

Jméno práce: Kam odešel skákací panák?

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): Marek Sandál

 

 

 

Kam odešel skákací panák?

Honza, Petr a Lucka jsou obyčejní prvňáčci základní školy. Není výjimkou, že se i první červnový den těšili na společné odpoledne plné zábavy.

Už od první přestávky ve škole přemýšleli a domlouvali se na tom, co by na odpoledne mohli vymyslet. „Co takhle se prostě po vyučování sejít před školou? Odtud třeba můžeme jít na hřiště!“ navrhoval Honza. „Super nápad, já s sebou můžu vzít míč, co vy na to?“ přidal se Petr. Hned po tom, co odezněl zvonek poslední hodiny, se děti s radostí vrhaly domů. Tedy kromě Lucky a Honzy, kteří popocházeli u školy a čekali na Petra, než donese fotbalový míč. Neměl to sice od školy zrovna nejblíže, ale co se dalo dělat. Alespoň, že venku bylo hezky. Mírně foukalo, obloha bez jediného mráčku a Slunce hezky hřálo. Mezitím, co vyčkávali na příchod svého kamaráda, něco objevili nedaleko školy. Byl to skákací panák. Byl velký a pečlivě nakreslený křídami všech možných barev. „Honzo, podívej támhle!“ s radostí zakřičela Lucka a ukázala na zem, kde se rozprostírala kresba. Pustili se do akce. Aniž by si to uvědomovali, už skoro celé půl hodiny neúnavně skákali a dováděli. Pomysleli si, kde je vlastně Petr a co mu tak dlouho trvá. „Nepůjdeme mu na proti?“ zeptala se Lucka. „Právě jsem o tom přemýšlel, jdeme!“ souhlasil Honza. Sotva ušli pár kroků, zahlédli na protější straně chodníku Petra, jak si cestou k nim pohazuje s míčem. Když šli na hřiště, kde mají naplánováno si hrát, tak mu Lucka s Honzou povyprávěli o jejich nálezu skákacího panáka. Potom jen Honza dodal: „Je škoda, že jsi tam s námi nebyl.“ Na to mu Petr klidně odpověděl: „Ale vždyť o nic nejde, zítra je taky den!“

Následující noc celá propršela. Lilo jako z konve. Naštěstí se už ráno mraky stáhly a udělalo se zase pěkně. Hodiny ve škole ubíhaly kupodivu rychle a o to více se trojice kamarádů těšila, až Petrovi ukážou místo, kde se včera bavili. Když dorazili tam, kde měl právě onen panák být, Petr se nechápavě rozhlédl do stran. Skákací panák tam nebyl. Honzovi a Lucce to bylo jasné. Déšť.

 

Hodnocení: 1- (horší výborně kvůli jednoduché zápletce)