Záchrana – vyprávění

 

Jméno práce: Záchrana

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): Dalbos

 

 

 

Záchrana

Je krásný letní den. Ležím na louce, všechno voní, slunce praží. Je mi vedro. Asi se půjdu osvěžit do nedaleké říčky. „Pomóc, pomóc!“  V tu chvíli ve mně hrklo a já se leknul. Hned jsem se běžel podívat do nedaleké říčky, kde jsem viděl topícího člověka, který volal. „ Pomoc, topím se!“ Topící muž byl ve vodě sám a nebyl nikdo, kdo by mu mohl pomoc kromě mě.

 

Zavolal jsem na něho. „ Uklidni se“ Musel jsem mu jít okamžitě pomoc, protože v okolí nebyl žádný další člověk. Rychle jsem se svléknul a skočil do vody. Mezi tím, co jsem k němu plaval, začal se potápět. „Už jsem u vás!“ Volal jsem na topícího člověka. Když jsem doplaval k němu, tak mu koukala jenom ruka ven. Rychle jsem ho vytáhl na hladinu a říkám mu. „Jsem u tady“ Topící člověk moc nereagoval. Musel jsem ho okamžitě dostat na hladinu. Bohužel, i když to byla malá říčka, tak proud byl celkem silný, protože bylo po deštích. A já měl velké problémy se s ním dostat na břeh. Když v tu chvílí běžel po louce kamarád Petr, který nás zahlédnul a běžel k nám. Ihned nám hodil větev, která ležela vedle a řval. „Chytněte se!“

 

Já se hned chytil a on nás začal tahat. Zároveň jsem držel pána, co jsem mohl. Během chvíle jsme byli na břehu. Okamžitě jsme začali z něj dostávat vodu, aby se nedusil. Naštěstí to za pár minut bylo dobré. Muž začal reagovat. Kamarád zavolal záchrannou službu, která přijela během chvíle, a přebrala si muže. Zdravotníci nám poděkovali za perfektní práci. My jsme mohli s kamarádem spokojeně odejít, že se nám povedlo zachránit život člověku.

 

 

Hodnocení: 2/3 = chvalitebně/dobře