Tajemný posel – vyprávění

 

Jméno práce: Tajemný posel

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): kaldoka

 

 

 

 

Tajemný posel

„Uveďte ho do velkého sálu“ zněl rozkaz hradní paní. Nikdo se neodvážil ji neuposlechnout. Za pár okamžiků před ní stál postarší muž se zarostlou tváří, zahalený do černého cestovního pláště. Byl to posel

„Proč mně vyrušujete?ׅ“ zeptala se chladně hradní paní. „Má nejvzácnější paní,“ začal opatrně starý muž, „Mám pro Vás zprávu od jednoho muže.“ Tuto zprávu Paní nečekala, kdo by jí mohl cokoliv psát? Příbuzné nemá, ani žádné jiné známé. „Od jakého muže?“ zeptala se netrpělivě. Poslova odpověď ji však vyvedla z míry.„To Vám nemůžu říct“ řekl. „Jakto, že ne?“zeptala se. „Protože to sám nevím.“Po této větě zavládlo v sále hrobové ticho. Poslední slovo se ještě dlouho neslo vzduchem. Hradní paní dlouho pátrala v mužově tváři. Zdá se, že opravdu nelže, pomyslela si hradní paní. „Povězte mi tedy, co za vzkaz mi ten neznámý muž posílá.“řekla tomu tajemnému poslovi. „To Vám také nemůžu říct“odpověděl jí posel. „A co mi teda můžete říct?“Zeptala se již zlostně hradní paní. „Obávám se, že nic.“odpověděl posel.

To už se hradní paní opravdu rozhněvala a rozkřikla se na tajemného posla.„Tak proč tu plýtváš mým časem? “ „Velice se Vám omlouvám paní, ale vy jste mně špatně pochopila. Nemůžu Vám říci, jaký vzkaz Vám ten muž posílá, ale můžu Vám ten vzkaz předat.“ a předal jí malý dopis v černé obálce. Hradní paní ho otevřela a začala číst. Náhle vytřeštila oči a upadla do spánku, ze kterého se už nikdy neprobudila.

Klára Stašková

Hodnocení: 2 = chvalitebně