Klaun v nemocnici, aneb smích léčí

 

     

Jméno práce: Klaun v nemocnici, aneb smích léčí

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): PetkaB

 

 

 

 

 

Klaun v nemocnici, aneb smích léčí

      Klauni. Jsou bytosti nebo spíše lidé, kteří rozdávají všem okolo sebe radost, jak dětem, tak i dospělým a i lidem umírajícím. Klaun v nemocnici má na práci to, že pomáhá dětem, kteří nejsou na tom psychicky dobře a pomáhá jim podporovat jejich psychiku v hospitalizovaných nemocnicích a hlavně pomáhá k jejich vylepšení celkového stavu na zdraví. Je dobré, že se vymysleli tihle nemocniční klauni. Dětem to dodá hlavně chuť do života a i hezké vzpomínky na  nemocnici, které jim zůstanou uloženy v hlavně, protože z nemocnice si většinou každý odnáší to špatné než dobré.

Znáte nějakého klauna, který takhle pomáhá v nemocnicích? Já ano.

Už od mého dětství, má pod naším domem chalupu jeden pražský pán s manželkou, kteří sem jezdí rádi a celkem čas. Tím že bydlí v Praze, tak k nám domů chodí dopisy které jsou  pro něho, jelikož nemá schránku. Pokaždé to byli dopisy typu: obálka s obrázkem klauna, pomozte dětem, klaun v nemocnici a podobné. Pořád mě a tátovi doumalo hlavou, co ten pán vlastně dělá?  Nakonec jsem přišli na to, že on sám pomáhá těm dětem v nemocnici, nosí klaunský nos a rozdává radost. Na první pohled vypadá, jako kouzelný dědeček, který má fajfku u pusy a pořádný plnovous. V životě by mě nenapadlo, že takový pán dělá takové věci.

Musí to být radost, vidět jak ti klauni dávají dětem tu chuť do života. I když třeba vědí, že mají nevyléčitelnou nemoc a jsou smutní z toho, že musí ležet na nemocničním lůžku a nemůže si jít ani zahrát s kamarády ven, tak myslím že jsou šťastní za to, že jim nemocnice umožňuj takováhle vtipná divadla.

 

 

Známka: 2

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.