Komedie Obraz – recenze

literatura

 

Jméno práce: Komedie Obraz

Slohový útvar: Recenze

Přidal(a): Kateřina Ondrová

 

 

Komedie Obraz

V rámci sezóny 2019 uvedlo ostravské divadlo Aréna na své komorní scéně divadelní hru Obraz, jejímž autorem je francouzská spisovatelka a dramatička Yasmina Reza. O skvělou dramaturgii se postaral Tomáš Vůjtek, zakladatel amatérského divadelního souboru Ostravská pohoda. Pod vedením režiséra Vojtěcha Štěpánka byly divákům přiblíženy mezilidské vztahy a rozdílnost chápání výtvarného umění.

V této komedii ze současnosti excelují v hlavních rolích Marek Cisovský, Albert Čuba a Josef Kaluža, kteří představují tři kamarády – Marka, Borise a Ivana. Autentické výkony těchto herců divákovi nedovolí pomalu ani dýchat, jen napjatě pozorovat, co dalšího tato trojka vymyslí. Vtipné dialogy a neočekávané situace, které zajisté nebyly ve scénáři, značně odlehčily atmosféru a vtáhli diváka už do tak absurdního děje, jelikož ústředním tématem a hlavní zápletkou je obraz za 2 miliony korun. Pochopení díla vidí každý z nich jinak, a tak obhajuje jen tu svou pravdu.

Světelné efekty a práce s reflektory se staly nedílnou součástí tohoto divadelního představení. Světlo rozdělovalo skutečný svět od myšlení postavy, pokud si tedy jeden z přátel něco myslel, byl osvětlen jen on, ostatní zbylí aktéři zůstali nehybně stát. Díky minimu kulis a neměnnému pokoji mohla hra se světelnými efekty ještě více vyniknout a uchvátit návštěvníka divadla.

Příjemným doprovodem byla komorní hudba, která nikterak nenarušovala děj hry, a tak dala vyniknout bravurním hereckým výkonům.

Představení je velice pestré, humorné a poutavé, proto vřele doporučuji. Možná změníte názor na to, že v divadle se člověk nemůže pobavit tak jako v kině.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.