Londýn – reportáž

 

Jméno práce: Londýn

Slohový útvar: Reportáž

Přidal(a): Jirka

 

 

Londýn

Mám pro vás dobrý tip na skvěle strávený pobyt. Už z nadpisu je jasné, že řeč bude o Londýně. Nechci vám tady popisovat památky, o nichž si můžou velcí zájemci přečíst na Internetu, v knížkách na ně zaměřených nebo ti, co se spokojí s málem, v letáku cestovní kanceláře. Mým cílem je přiblížit vám toto krásné město vlastníma očima.
Nebyl jsem v Londýně na dovolené, ale jenom na víkendovém zájezdu a i přesto na mě udělal silný dojem. Nevím, jestli to bylo kvůli velkolepým stavbám, nádechu historie nebo prostě jen kvůli místním lidem. Každý z nich byl milý, s úsměvem na tváři a stále ochotný vám s něčím pomoct. Neznalost jazyků pro ně nebyla žádná překážka. Stačí jim základy angličtiny. Angličané jsou velice tolerantní a zvyklí na jednoduchou angličtinu.

Prohlídkovou trasu jsme začali v Národním muzeu. Po hodinové tlačenici u pokladen jsme se dostali do muzea. Tam byla nejzajímavější replika Ištařiny brány. Ale tu jsem neobdivoval tak moc jako mumie. No raději pojďme dál, protože když si vzpomenu. Po návštěvě jsme si dali v čínské restauraci oběd. Tahle přestávka mi pomohla přežít cestu k Tower Bridge. Když jsem uviděl tu nádheru, přestala jsem litovat, že jsem si koupil tak drahý foťák. Bylo by mi líto fotit něco tak obdivuhodného obyčejným fotoaparátem. Když jsme se pokochali zbytky krásných staveb, mohli jsme se přesunout k Big Benu a Westminster Palace. To nejlepší na konec. Po vyčerpávající prohlídce jsme si dali fish and chips a sedli si přímo před dům v Downing street číslo 10. Samozřejmě před vstupní bránu, protože přímo před dům se nesmí. Doporučoval bych vám strávit zde celý týden, protože v Londýně je pořád co obdivovat. Čím více času budete mít, tím víc si to všechno užijete. Nejenom památky, ale i restaurace, obchody se suvenýry, ale především atmosféru největšího města Anglie.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně