Veganské hody – reportáž

 

Jméno práce: Veganské hody

Slohový útvar: Reportáž

Přidal(a): aaa

 

 

 

 

Veganské hody

Veganské hody již tradičně nabízí svým návštěvníkům možnost přesvědčit je o tom, že hodovat se dá i bez utrpení zvířat. Akce se koná každoročně v Praze v příjemném prostředí centrálního parku Pankrác v prostoru před Café na půl cesty. Své kulinářské výtvory mohl přinést každý, kdo měl zájem a chuť. Jedinou podmínkou bylo, že nabízené jídlo musí být veganské bez jakýchkoliv živočišných produktů.

Pro návštěvníky byla připravena ochutnávka dortů, zákusků, koláčů, domácích štrúdlů, muffin, sušenek, čokolád aj. sladkostí. U jiných stánků si zas přišli na své milovníci veganBurgerů, pizz, sushi, sekaných, prejtů, klobás a párků z přírodních produktů, která svojí kvalitou a lahodnou chutí mohou směle čelit živočišným produktům. Dále k občerstvení zde byla široká škála nápojů od bylinkových a ovocných čajů, limonád, koktejlů, mléka z mandlí a kokosu, až po klasické pivo a praženou kávu. Pro ochlazení tu nechyběla ani zmrzlina a velice lahodné Tiramisu tří barev.

Kromě stánků s veganskými lahůdkami, byl připraven program pro děti kreslení sToy_box a pro dospělé zas fotbalový turnaj. Návštěvníkům tu byly rovněž nabídnuty informační letáky, placky, suvenýry, odborné publikace a jiné propagační materiály.

Stánky s občerstvením a informačními materiály na letošním ročníku měli tyto firmy a organizace: Lifefood, Sugar, Honey , Food Not Bombs, Irie Patties, Scotty’s Vegan Chocolate, Vegan On The Plate, Vegan Food Porn, Chudý Veganosaurus, Veganz CZ, Otevři oči, Svoboda zvířat a další…Na akci nechyběl hudební doprovod v podání skupiny Kung-Fu Girlz (punk-rock/ Praha), Oi Oi Piratoi (akustic guitar one man show)

Cílem této akce bylo ukázat a nabídnout veganskou stravu a způsob života široké veřejnosti a oslovit lidi mimo veganskou komunitu. Rovněž vzdělat samotné vegany a vegetariány o výhodách a zákoutích čistě rostlinné stravy a pomoci jim aby se ujistili v tom, že si vybrali správně i přes časté nepochopení okolí. A současně se tím snaží poukázat na kruté životní podmínky hospodářských zvířat ve velkochovech.

 

Hodnocení: 1 = výborně