Jméno práce: ME v Curychu 2014

Slohový útvar: Sportovní reportáž

Přidal(a): 0kowalski

Česká fantazie na ME v Curychu!

Již od roku 2010 se Mistrovství Evropy nově koná každé dva roky a letos tomu nebylo jinak, jelikož do Curychu se opět sjeli atleti ze všech koutů Evropy, od vyslanců z Ruska až po sportovce reprezentující Portugalsko. Společně zde soupeřili o medaile v několika disciplínách od dvanáctého do sedmnáctého srpna. A i tentokrát se bylo na co dívat!

Jak už je zvykem, ani letos nechyběli na atletickém vrcholu roku 2014 čeští zástupci. No a je nutno dodat, že si vedli vskutku famózně, jelikož z nejlidnatějšího města země helvétského kříže přivezli do České republiky hned čtyři medaile!

Nejúspěšnějším vyslancem naší země byla dle očekávání Barbora Špotáková, která navázala na pohádku z Londýna a na stupni vítězů se postavila na stupínek nejvyšší. Oštěp, který skončil 64,41 metrů daleko, trumfnul naprosto všechny soupeřky a hodu oštěpem tak nadále vládne česká královna.

Další skvělý výsledek si připsal na konto další oštěpař, tentokrát v kategorii mužů získal úžasnou druhou příčku Vítězslav Veselý. I přes skvělý výkon v podobě 84,79 m to na celkové vítězství nestačilo a o první místo bude muset zkusit zabojovat za dva roky, na LOH v Riu.

Bronzovou medaili si pak vybojovali Jan Kudlička a Anežka Drahotová. První jmenovaný skákal o tyči do výšky 570 cm a Drahotová zastavila stopky na čase 1:28:08 v chůzi na 20 km.

Celkově se jednalo o poměrně úspěšný ročník, avšak vždy to může být lepší. Teď už musí naši atleti pořádně potrénovat a pokusit se o co nejlepší umístění v Brazílii. Je však jasné, že to bude pořádná dřina, jelikož to nebude ME, ale letní olympiáda…

Hodnocení: 1/2 = výborně/chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.