Mé přání zlaté rybce – vyprávění

Proč nejde kopírovat? 💾 Stáhnout materiálVIP členstvíNahlásit chybu/nízkou kvalitu

 

Jméno práce: Mé přání zlaté rybce

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): Magdaléna Holcová

 

 

 

Mé přání zlaté rybce

Každý z nás má nebo určitě měl ještě jako malé dítě takové to malé přání někde potkat zlatou rybičku a sdělit ji svá tajná přání. Někdo by si přál novou panenku, auto někdo by se chtěl stát třeba super – hrdinou a tak podobně. Samozřejmě i já jsem měla takovéto dětské sny a tajná přání. Ale teď? Co bych si přála teď kdybych chytila zlatou rybičku? Ani nevím, mám milion přání, ale která by byla ta tři správná? Měla bych si přát něco pro sebe? Nebo pro mojí rodinu? Či pro celý svět? Nevím….. možná bych si mohla přát nekonečnou slávu, spousty peněz a procestovat celý svět. Nebo bych si snad mohla přát být nejchytřejším člověkem na světě? Nebo nejkrásnějším? Snad i světový mír? Ne ne ne nic takového!

Myslím si, že kdybych dostala tu možnost opravdu si něco přát byly by to tři jednoduché, ale pro každého určitě velice důležité věci. Jako prví bych si přála velkou kopu štěstí. Ne jenom pro mě, ale pro celou moji rodinu, přátele i známé. Protože štěstí toho není nikdo dost stejně jako zdraví. A to by bylo právě mé druhé přání. Zdraví! Přála bych si aby se nikdo z mých blízkých nemusel potýkat s těžkými nemocemi, prostě nekonečné zdraví a štěstí. No kdo by to nechtěl. Samozřejmě, že bez poznání neštěstí by na světě nemohlo býti štěstí a bez nemocí by nemohlo býti zdraví, a řekněme si to na rovinu nějaký ten malý nezdar či rýma ještě nikomu neublížila. Spíš naopak. A třetí přání? To je asi nejtěžší. Přijde mi totiž, že všechno mám. Protože vím, že když člověk něco opravdu chce tak to dokáže. A dokáže pro to aby něčeho dosáhl ať už se jedná o věc hmotnou nebo nehmotnou udělat i nemožné. Ale spousta lidí má třeba přání, které už jim nikdo nesplní, protože se jedná právě o přání, které už je takřka nemožné a musel by se pro jeho vyplnění stát opravdový zázrak.

A proto mým posledním přáním by bylo, darovat každému človíčku na světě tento malý zázrak, který ho potěší. Tedy každému na světě darovat vyplnění jednoho toho nejvíce vytouženého přání. Je jedno co to bude, důležité bude, že to každého udělá šťastného i třeba jen na maličkou chviličku.

 

Hodnocení: 1 = výborně