Mělo by se – fejeton

 

Jméno práce: Mělo by se

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): prunellaize

 

 

 

 

 

Mělo by se

To je přesně ta fráze, kterou většina mladé generace velmi nerada slyší. Sama sebe se vždycky ptám: „Proč? Kdy už tohle skončí? Kdy nás konečně nechají rozhodovat si o věcech po svém?“ Tato slova, opravdu už ohraná, se mi prostě nekonečnými vodopády lijí do ucha ze všech stran. Proto na lidi vždy hodím rozhořčený pohled, ale oni se ohradí, jak jim nejvíce ležím na srdci a že to se mnou přeci myslí dobře. To já přeci vím! Ale kdy už si uvědomí absurdnost těchto slov? Stejně v násutvrdí, ať si to uděláme po svém. I když už nám dávno není pět, hlavně naše maminy v nás vidí pořád své mazlící se pytle. Jsme přece bytosti bez mozku a možnosti samotného přemýšlení, anebo ne?

„Určitě bude pršet zlatíčko, měla by sis vzít deštníček.“ Je krásné slunečné ráno a popáté mi už maminka vrazila do pokoje a div mi s deštníčkem nevypíchla oko. Já bych se měla usmát, vzít si deštník a držet klapačku, i když je mi nanejvýš jasné, že venku nespadne ani kapka.Prostě bych měla.

A tak nám asi nezbývá nic jiného, než si napočítat v duchu do deseti a doufat, že když mámě koupíme psa, přestane se o nás konečně tak přehnaně starat.

 

 

Známka: 1 =výborný