Město Z – vypravování

sloh

 

Jméno práce: Město Z

Slohový útvar: Vypravování

Přidal(a): jakvob2010

 

Osudy zahalené tajemstvím

„Už se tou džunglí prodíráme osm dní a pořád jsme nic nenašli,“ řekl znechuceně Jack. Byla to jeho první výprava, takže o ní měl velice zkreslené představy. Expedice do Brazílie měla totiž trvat jen šest dní a poté se měli všichni v pořádku vrátit domů, ale zatím nic nenasvědčovalo tomu, že by se vůbec blížili svému vysněnému cíli, bájnému městu Z. „Vydrž Jacku,“ zakřičel motivačně Percy, „cítím, že už jsme blízko.“ To ale ještě nevěděl, jak moc se doopravdy plete.

Uplynulo dalších čtyřicet osm hodin a skupině pomalu ale jistě docházely zásoby jídla i pitné vody. Dokonce i Raleigh si začínal uvědomovat, že s touto expedicí není něco v pořádku. Účastnil se všech deset předcházejících dobrodružství, na které se společně s Percym vydali, ale nikdy se jim nestalo, že by selhali. Tentokrát však vše nasvědčovalo tomu, že se budou muset otočit a jít zpátky domů s prázdnou. „Percy, měli bysme se na to vykašlat,“ řekl Raleigh. „Ani náhodou,“ odvětil rozhodně Percy, „vždycky jsme dosáhli našeho cíle a tahle výprava neskončí jinak.“ Skupina tedy pokračovala hlouběji do džungle.

Další den začalo hustě pršet. Všichni s sebou naštěstí měli nepromokavé pláště, ale i tak se jim cesta ještě více znesnadnila a znepříjemnila. Při polední pauze oznámil nezkušený a zhýčkaný Jack, že se rozhodl jít domů. Oba přátelé mu sice chtěli tento nápad rozmluvit, ale tato snaha byla marná. Jack se záhy vydal na dalekou cestu, která byla už předem odsouzena k nezdaru.

Udělal však jen pár kroků a najednou se kolem celé skupiny vztyčilo asi dvacet domorodců s oštěpy a luky. Raleigh sice pomocí pistole dva z nich zastřelil, ale vzápětí byl zasažen třemi šípy a již mrtvý padl na zem. Otec a syn se ještě nějakou chvíli snažili bránit, ale i je mnohonásobná přesila zdolala a jejich maso bylo vítaným zpestřením jídelníčku lidojedů.

Otec a syn se ještě nějakou chvíli snažili bránit, ale i je mnohonásobná přesila zdolala.

Oba dva se probrali až v táboře útočníků, kde leželi svázaní v jedné z jejich chýší. Doléhalo k nim mnoho hlasů, které se po chvíli změnily v hrozivý řev. Ten byl pořád hlasitější a hlasitější. Najednou se uvnitř objevili čtyři domorodci a vyváděli je ven. Únik však nebyl možný a jejich maso se stalo vítaným zpestřením jídelníčku lidojedů.

(Další den zrána se Jack s Raleighem nenápadně vzdálili a začali se domlouvat, jak budou dále postupovat. Oba si totiž dobře uvědomovali, že mají zásoby na poslední 3 dny. I kdyby teď našli Z, nikdo jim nezaručí, že se dostanou zpět domů. se nejspíše zbláznil a není schopen logicky přemýšlet. Vymysleli tedy plán, že se pokusí Percyho společně přemluvit, aby se otočili a pokud)

 

Hodnocení: 1 = výborně