Na dně svých sil – reportáž z adrenalinového zážitku

 

Jméno práce: Na dně svých sil

Slohový útvar: Reportáž z adrenalinového zážitku

Přidal(a): Mikejla

 

 

 

Na dně svých sil

Slunce zlehka ohřívá krajinu, fouká lehký vánek a voní po květinách. Vypadá to jako klidné květnové odpoledne. Přesto je cítit ve vzduchu něco jiného. Očekávání účastníků třetího ročníku víkendového pobytu „Adrenalinový sen“.

„Příznivci různých sportů a nebezpečných aktivit se setkávají nedaleko Prahy, aby si vyzkoušeli nové pohybové činnosti nebo soutěžili v těch známých,“ uvádí organizátor Petr Dvořák.

Po ubytování se čtyřicet fanoušků adrenalinových sportů a šest organizátorů dostaví do středu tábora, kde se dozvědí, jak budou následující dny probíhat. Ani na okamžik se nezahálí. Polovina si rozebere kola a vyráží do lesa. Tam kličkují mezi stromy a skákají po kopečcích. Druhá skupina se vydává na skály, které zdolávají s minimálním jištěním.

„Možnost zranění tu je, ale většinou jde o vymknuté kotníky nebo zlomené prsty,“ upozornil zdravotník Milan Veselý.

V 6:00 se ozývá zvuk zvonu. Všichni se scházejí u vydatné snídaně a rozebírají včerejší den. Následuje menší procházka s překvapením. Tím je skok z mostu na laně, tzv. bunde dumping. Téměř všichni účastníci se vesele hrnou k instruktorovi. Na ty, kteří na něco takového nemají žaludek, čeká náhradní program. Projížďka v nejnovějším Lamborgini.

„Byl to opravdu neobvyklý pocit, padat po hlavě dolů. Přesto jsem ráda, že jsem to zkusila,“ popisuje Karolína Řřeháková, mistryně Evropy ve skocích na lyžích.

Sobotní odpoledne se nese v duchu soutěží. Hráči rozdělení do osmi týmů zkouší své síly v různých disciplínách od bojových sportů po drsné rugby. Večer se u táborového ohně vyhlašují výsledky a vítězové získávají hodnotné ceny.

Ráno je v táboře klid. To proto, že na programu je koupání v nedaleké řece, která má pouhých 15°C. Následuje hraní míčových her, jako jsou basketbal nebo fotbal. Poslední aktivitou je jízda na koních. A tak se účastníci na chvíli ocitnou v kůži kovbojů, než se budou muset sbalit.

Návštěvníci víkendového pobytu odjíždějí unavení a šťastní. I organizátoři si akci pochvalují. Počasí se vydařilo, nedošlo k vážným zraněním a všichni se už těší ne příští rok.

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.