Opisování – zamyšlení

 

    

Jméno práce: Opisování

Slohový útvar: Zamyšlení

Přidal(a): Daniel Dočkal

 

 

 

Opisování

Za celou dobu, co chodím do školy jsem se naučil jednu radu do života: Člověk si nejlépe pamatuje chyby, které udělal. Chybám se však snažím jako každý vyhnout. To mě nutí k ukrutným zločinům jako je opisování. Opisování není nic, za co by se měl člověk stydět. Neznám nikoho, kdo by nikdy nic neopsal. Každý alespoň jednou opisoval a kdo říká, že ne, tak lže.

Snad všichni jednou okusili ono zakázané ovoce. Určitě znáte ten blažený pocit, když napíšete test dobře a přitom jste přípravě věnovali čas pouze sestavení maličké pomůcky. Je to však dobrý pocit? Co pak u maturity? Myslím, že zkoušejícího nebude zajímat, že zrovna tuto látku jsem se neučil a jen sprostě opsal. Vedle mě už nebude stát můj kamarád, který pomůže v nesnázích.

Opisování mě štve. Samozřejmě, že opisuji i já, ale v rozumné míře. Nikdo neodolá podívat se k sousedovi a dozvědět se potřebnou odpověď. Koho ale nemohu vystát jsou lidi, kteří nic jiného než opisování nedělají. To jsou ti učitelé tak naivní, že věří studentovi, který po celou dobu jejich hodiny buď se nachází v říši snů nebo sleduje svůj oblíbený seriál na mobilu, jeho dokonalé vědomosti? Já se učím celý den před testem a pak mám stejnou známku jako student, který předchozí den si pouze zmenšil zápisy, které ani nebyly jeho. Já se však uklidňuji opakováním tím, že škola není jen o známkách a učitel hodnotí i podle aktivity studenta v hodině. To však většinou není pravda.

Doufám, že přísloví boží mlýny melou pomalu, ale jistě se neplete a na tyto podvodníky jednou taky dojde. Nepřeji jim žádné útrapy, ale přece jen trochu spravedlnosti neuškodí, nemyslíte?

 

Známka: neuvedeno

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.