Pes, nejlepší přítel člověka! – zamyšlení

 

Jméno práce: Pes, nejlepší přítel člověka!

Slohový útvar: Úvaha/zamyšlení

Přidal(a): Davee

 

 

 

Pes, nejlepší přítel člověka!

Celosvětově známé zvíře. Každý se může snadno dozvědět o jeho potřebách, výcviku či třeba zdraví na internetu. Myslím, že pes pro nás není jen tak „obyčejné“ zvíře.

Někdy se pozastavuji před lidmi, kteří jsou špatní, škaredí a lstiví. Když se totiž zamyslíte, zjistíte, že pes je savec, stejně jako my všichni. Jak to, že pes nedokáže lhát, nevymýšlí pomsty a nehodlá nikomu ublížit?

Každý měsíc se dočtu na internetu, jak pes napadl člověka. Domníváte se snad, že pes přišel například k malému dítěti a sám od sebe jej pokousal? Pokud si to myslíte, patříte k lidem, kteří asi nikdy v životě neměli psa. Můžu se zeptat, co byste udělali, kdybyste byli provokovaní malým dítětem a nemohli mluvit lidskou řečí? S největší jistotou mohu říci, že byste také „vyjeli“. To samé udělá v tomto případě pes. Jenže nemá ruce, aby nemohl dítě odstrčit a poukázat tak na nevhodné chování dítěte. Po podobných nehodách bývá pes utracen, nemůže se nijak bránit, obhájit ani nic říct. Přijde Vám to fér? Mně teda rozhodně ne! Avšak to není všechno.

Víte kolik pejsků se trápí někde hlady? A to jen proto, že jejich „mučitelé“ si vybíjí zlost na někom, kdo se nemůže vůbec bránit. Já to raději nechci ani počítat.

Být psem je podle mě pěkná „fuška“, jíž za několik století nikdo neocenil a podle postoje lidí dlouho nikdo neocení, což je podle mého názoru celosvětová škoda. Pes by se měl dávat do rukou jenom lidem, kteří si ho zaslouží. Kdo jiný Vám otevře celé své srdce? Jedině pes, nejlepší přítel člověka!

 

Hodnocení: neuvedeno