Jak nás v dnešní době obohacuje nebo ochuzuje technika a počítače – zamyšlení

 

Jméno práce: Jak nás v dnešní době obohacuje nebo ochuzuje technika a počítače

Slohový útvar: Zamyšlení

Přidal(a): xxxfarma

 

 

 

 

Na otázku jak nás v dnešní době obohacuje nebo ochuzuje technika nebo počítače. Na tuto otázku se nedá jednoznačně odpovědět, technický pokrok je zcela normální, protože technika se vyvíjí v mnoha ohledech. Samozřejmě tím narážím na to že nás počítače a technika ochuzuje o mnoho času.Narážím tím hlavně na internet a počítače. Především to jsou počítačové hry facebook youtube. Na internetu jsou pravě tyto odvětví navštěvovaná nejvíc. Sociální sítě nás ochuzují o soukromí cokoliv se stane dostane se dříve nebo později na facebook a podobně. Šířejí se více pomluvy. Rodina na sebe nemá tolik času protože ho tráví před obrazovkou místo toho aby šla ven nebo se pobavili pobavili spolu. Dříve jsem to sám sledoval jak na sobě tak na svých kamarádech, trávili jsme na počítači hlavně u her spousta času. Jak se technika zlepšuje tak se možnost internetu dostává do mobilního provedení v mobilech a tabletách a podobně. Technika se zlepšuje dost rychle příkladem je když srovnám moje dětství a dětství dnešních dědí například mé sestry. Já jsem dostal svůj první telefon asi v patnácti letech a k počítači jsem se dostal o něco později. Přičemž dnes se děti a mladiství  dostanou k těmto věcem mnohem dříve.

Samozřejmě nebudu jen negativní. Pokrok techniky má samozřejmě spoustu kladných výhod. Hlavní je dostupnost informací kdykoliv a kdekoliv kde je signál 3G internet nebo wi-fi připojení. Ulehčuje to práci v práci.

 

Protože se osobně o toto téma zajímám tak, technické vymoženosti z poslední doby jsou 3D tiskárny (prostorový tisk) nebo zahnuté displeje oled.

 

Závěr – technika nás jak obohacuje tak ochuzuje, hlavně si v ní každý najde to co potřebuje.

 

 

Známka: neuvedeno