Peníze jako zkouška charakteru – úvaha

sloh

 

Jméno práce: Peníze jako zkouška charakteru

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Pepa

 

 

Peníze jako zkouška charakteru

Peníze nejsou všechno, jak praví staré pořekadlo, ale bere to tak opravdu každý? Peníze na nás mají v dnešní době velký vliv, který ovlivňuje náš charakter a způsob života. Někteří lidé si svůj charakter nechají ovlivnit velmi snadno. Nechají se ovlivnit silou peněz a řídí podle toho svůj život a někdy také životy svých nejbližších.

Je správné nechat peníze, aby ovlivnili náš charakter? Dle mého názoru určitě ne člověk by neměl podlehnout bohatství, ale měl by vědět, kdy a jakým způsobem se má chovat. Lidé, kteří zbohatnou často myslí jen na sebe, na své potřeby a touhy a největší sny, které mají na dosah díky svému bohatství. Spousta lidí peníze utrácí za nepotřebné věci, ale jen málo lidí se je rozhodne investovat na ty správné účely. Pokud lidé zbohatnou, často přestávají uvažovat a mění své chování. Jen určitý počet lidí se dokáže ovládnout a svůj charakter si zachovat. Lidé, kteří zbohatnou, často zapomínají na své blízké a přestávají mít kontrol nad svým chováním. Touží ještě po větším bohatství a nikdy ho nemají dost. Pokud člověk jednou zbohatne, už si nikdy nezvykne na život jako obyčejný člověk s průměrným platem.

A jak tedy vypadá život člověka, jehož charakter zůstal vlivem peněz neposkvrněn? Takový člověk je dle mého názoru uvážlivý a ohleduplný. Nenechá se ovlivňovat penězi, ani okolím. Je si pevné vědom toho, co dělá a proč to dělá a podle toho také vypadá jeho život.

 

Hodnocení: 2/3 = chvalitebně/dobře

Počet slov: 251