Tři přání – zamyšlení

 

Jméno práce: Tři přání

Slohový útvar: Zamyšlení

Přidal(a): Matykol

 

 

 

Je krásný slunečný den. Má loďka se kýve na vlnách místního rybníčku a já náhle vidím cukajícím vlasec  na mé udici. Páni, zlatá rybka!

Co kdybych se někdy v podobné situaci opravdu ocitla? Co kdybych zlatou rybku opravdu chytla a ona by mi chtěla splnit tři přání? Co bych si přála? Jak by jsem se asi zachovala? Možná by moje první přání bylo docela sobecké, ale o to víc by byla zbylá dvě mířená pro všechny ostatní.

Moje první přání by bylo, abych měla štěstí. Proč zrovna štěstí?? Přece ten , kdo má štěstí, nemůže být nemocný, bez přátel, bez trošky peněz a radosti ze života. Ten, kdo má štěstí, neztratí nikoho blízkého, nedějí se mu špatné věci a není smutný. Já vím, sobecké přání, že ano? Ale přece jen jsem tu rybku chytla já.

Jaké by bylo moje druhé přání? Aby byl na zemi vždy a všude mír! Lidé by spolu nebojovali a neútočili na sebe. Matky by neztrácely svoje syny ve válkách a země by se neničila zbraněmi nejrůznějších typů. Ušetřila by se tím spousta životů a  lidé by měli o důvod víc se smát a radovat.

No a mé třetí přání? Aby zmizely ze světa věechny zlé nemoci a lidé umírali prostě jen stářím. Vnoučata by znala své prarodiče a prarodiče by naopak nikdy nemohli ztratit své vnoučata díky nějaké odporné, nepochopitelné nemoci.

Myslím si, že by zlatá rybka měla s mými přáními spousty práce,ale snad by to zvládla a pak by se našel alespoň jeden člověk, který by mé přání ocenil a pochopil jejich jedinečnost.

 

Hodnocení: 1 = výborný

Napsat komentář