Piknik na Nováku – zpráva a oznámení

sloh

 

Jméno práce: Piknik na Nováku

Slohový útvar: Zpráva, oznámení

Přidal(a): pamelkaaano

 

 

Zpráva

Piknik na Nováku

V sobotu 29. srpna v Příbrami se konal již 3. ročník festivalu Piknik na Nováku, kterou si nenechal ujít žádný pravý gurmán. A nemohli jsme tam chybět ani my.

Událost probíhala od 10 do 20 hodin v rozhlehlém areálu Nový Rybník Příbram. K radosti organizátorů celý víkend akci doprovázelo krásné slunečné počasí.

Vstupné jste mohli pořídit za 50 Kč a děti do 12 let měli vstup zdarma. Za tento nemalý obnos jste měli volný přístup na festival po celou dobu jeho trvání, a tak jste zde mohli strávit klidně celý den. Což bylo vzhledem k nabitému programu naprosto adekvátní.

Ve svém programu Piknik na Nováku představil víc než třicet zahraničních i českých gastronomických firem a restaurací. Mohli jste ochutnat prakticky cokoliv ze světové kuchyně od asijské kuchyně a italských pokrmů přes tradiční japonské sushi až po tradiční české pokrmy. Návštěvníci se také kromě jídla mohli těšit na širokou škálu nápojů. Festival je totiž nejen food ale také „craft beer“, což jsou minipivovary. Kromě jídla, piva a domácích limonád, se organizátoři zaměřili také na šumivé víno Prosecco, které je nyní „v kurzu“. Nechyběla ani kvalitní káva nebo míchané nápoje. Piknik na Nováku byl nejen oslavou jídla, ale také pohodovým setkáním známých a kamarádů. Na své si přišli také děti, fanoušci hudby ale i další lidé, kteří se chtěli přijít prostě jen pobavit, poslechnout si dobrou hudební produkci a dozvědět se hodně zajímavostí při doprovodném programu. Pro děti přichystali organizátoři skákací hrad a areál Nového rybníku sám o sobě nabízí dostatečné vyžití pro děti všech věkových kategorií.

Celá akce byla skvěle zorganizovaná a myslíme si, že se opravdu vydařila. Již teď se těšíme na další ročník a ani vy si tuto akci příští rok rozhodně nenechte ujít, pokud si chcete rozšířit své kulinářské obzory.

 

Oznámení

Piknik na Nováku

V sobotu 29. srpna se bude konat 3. ročník Pikniku na Nováku. Festival bude probíhat od 10 do 20 hodin v areálu Nový Rybník Příbram. Vstupné na akci je 50 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Do areálu Nového rybníka se přiveze 30 stánkařů a také sezení a zázemí pro více než 3000 návštěvníků. Stánky budou gastronomicky pestré a v zadání budou mít přípravu menších a netradičních porcí jídla. Jejich nabídka bude zahrnovat menu z celého světa. Na své si přijdou milovníci asijské kuchyně a italských pokrmů. Chybět samozřejmě nebudou hamburgery a jiné speciality. K dobrému jídlu patří také kvalitní pití.

Můžete se také těšit na doprovodný program pro děti i dospělé. Celý den bude znít areálem chillout hudba od lokálních DJ’s. Pro děti bude připraven skákací hrad. Těšíme se na Vás.

 

Hodnocení: 1/2 = výborně/chvalitebně