Zpráva ze společenské akce

 

Jméno práce: Zpráva ze společenské akce

Slohový útvar: Zpráva

Přidal(a): Wind

 

 

 

 

 

Styl: publicistický – zpráva ze společenské akce

 

Kunětickou horu znovu rozzvučil festival Hrady.cz

 

Ve dnech 27. až 28. července 2012 se na Kunětické hoře konal 8. ročník festivalu České hrady.cz.

 

Kulturní akce se zúčastnilo okolo sedmi tisíc návštěvníků, které sem přilákal nejen karneval masek spojený se soutěží o nejlepší kostým festivalu, ale dozajista především kapely, které přislíbily svou účast. Mezi tyto patřily slovenská pop-rocková skupina No Name, Tomáš Klus, David Koller, Chinaski, Mandrage, Nightwork, Horkýže Slíže, Ewa Farná, Mig 21, Polemic, Monkey Bussiness, Sto zvířat, Xindl X a Visací Zámek. Festival na Kunětické hoře zahájila v pátek 27. 7. V 19:00 hodin kapela Mother’s Angels.

 

S událostí byla spojena prohlídka kunětické zříceniny i blízké zvířecí farmy, která je zde mimo jiné k vidění po celý kalendářní rok. Ovšem v rámci festivalu byl přístup do prostor ranče umožněn všem návštěvníkům zdarma, což uvítaly předně rodiče s malými dětmi, kterým zde byla poskytnuta jízda na ponících, westernových koních a dokonce na samici lamy alpaky.

 

Hladký průběh festivalu zakončila v sobotu večer, během představení kapely Nigthwork, nenadálá letní bouře provázená prudkými přívalovými dešti. Kvůli bleskům museli pořadatelé ukončit celou akci předčasně a po odpojení veškeré techniky se celá Kunětická hora zahalila do tmy, ve které setrvala až do nedělního rozbřesku.

 

 

 

 

Známka: 1 = výborně