Plněná olivová vejce – popis pracovního postupu

 

Jméno práce: Plněná olivová vejce

Slohový útvar: Pracovní postup

Přidal(a): ekucerka

 

 

 

 

Plněná olivová vejce

Osnova:  

1. Úvod – představení receptu

2a Příprava ingrediencí

2b  Zhotovení pokrmu

2c  Závěrečné dozdobení jídla

3. Názor na pokrm, využití

 

Tento skvělý recept, jsem zhruba před rokem náhodou objevila na internetu. Jedná se o velmi chutná vařená vejce plněná olivovým krémem.

Pokud tento pokrm budeme připravovat pro čtyři osoby, budeme potřebovat osm vajec, dále balíček zelených oliv v nakyslém nálevu, majonézu, trochu plnotučné hořčice a dva stroužky česneku. Na dochucení ještě špetku soli a pepře.

Zprvu si dáme vařit vejce. Mezitím si rozděláme balíček oliv, scedíme z nich nálev a většinu oliv si nakrájíme na co nejmenší kousky. Ovšem musíme si nechat stranou osm oliv, které nebudeme krájet a ponecháme si je na ozdobení. Až se nám vejce uvaří, vložíme je na par minut do studené vody, aby se nám zchladila. Poté z nich oloupeme skořápku, podélně je rozpůlíme a vydlabeme z bílků žloutky, které si vložíme do předem připravené mísy. Pomocí vidličky v míse žloutky rozmačkáme a přidáme k nim ještě dvě lžíce majonézy, již předem nakrájené olivy, lžičku hořčice, prolisovaný česnek a vzniklou směs dochutíme solí a pepřem. Vše důkladně promícháme a tímto krémem následně naplníme důlky, které nám zůstaly v bílcích po vyjmutí žloutků.

V tuto chvíli přichází čas na ozdobení a právě teď využijeme zbylých osm oliv, které si rozdělíme na poloviny a jedno vejce vždy ozdobíme polovinou olivy. K dozdobení také můžeme použít petržel nebo nějakou jinou bylinku.

Já většinou tato vejce vařím k večeři a přidávám k nim ještě bagetu namazanou bylinkovým máslem, ale myslím si, že se tento pokrm dá připravit i k odpolední svačince nebo jako pohoštění pro návštěvu. Tato plněná olivová vejce budete mít hotová během pár minut a všichni milovníci oliv si tento recept jistě velmi rychle oblíbí.

 

Hodnocení: 1 = výborně