Naše tablo je originál! – Popis pracovního postupu

 

Jméno práce: Naše tablo je originál!

Slohový útvar: Popis pracovního postupu

Přidal(a): Sára

 

 

 

 

Naše tablo je originál!

Každý z nás někdy zažil konec  deváté třídy či střední školy a s tím spojené veškeré slavnosti a povinnosti. Jednou z těchto věcí je i výroba třídního tabla. Není to vůbec nic těžkého.

Na výrobu tabla budeme potřebovat:

Karton v bílé barvě či čtvrtku o rozměrech cca 1×1 metr

Fotky obličejů všech spolužáků včetně sebe

Různé barvičky ( pastelky,fixy,vodovky,tempery,…)

Lepidlo

Doplňky ( třpytky,ozdobičky,barevné papíry,atp.)

 

Postup výroby tabla:

Nejprve si rozmyslíme, jaké téma by mělo naše tablo znázorňovat. Pamatuji si, že kdysi tablo mé třídy mělo téma vězení a my všichni byli vězni. Doporučuji vymyslet téma, které se dá dobře ztvárnit a  bude tam dost postaviček pro všechny lidi ze třídy. Poté začneme na již připravenou čtvrtku či karton malovat. Obrysy doporučuji obtáhnout například fixem pro zvýraznění postaviček.  Jakmile budeme mít nakreslené prostředí a postavičky, začneme lepit fotky jednotlivých postav. Jestli budete chtít lepit i paní profesorku třídní, doporučuji ji nalepit doprostřed na viditelné místo. Jakmile máme nalepené fotky obličejů, začneme vedle postaviček psát jména jednotlivých jedinců. Nejdříve příjmení a poté křestní jméno. Samozřejmě to není nutností, ale vypadá to takhle lépe. Tímto by mělo být tablo teoreticky hotové. Pro vylepšení můžeme samozřejmě nalepit různé kousky barevných papírů,ozdobiček,třpytek a podobně.

Tablo se většinou vystavuje ve škole nebo ve třídě na nástěnce, aby si ho každý všiml a byla na vás památka po odchodu ze školy. Je to hezký zvyk a mnohokrát je to překrásné dílo, které ve škole vydrží ještě mnoho let poté jako ukázka. Tak snad se vám to povede.

Šumanová Sára

 

Hodnocení: 1 = výborně