Podzim všemi smysly – líčení

sloh

 

Téma práce: Podzim všemi smysly

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): LXKXS

 

 

Podzim patří mezi jedno z nejbarevnějších ročních období. Objevuje se celá paleta pestrých barev. Příroda se začíná chystat na zimu, dny jsou kratší, zato noci jsou delší. Krásné teplé slunečné dny babího léta střídají sychravé deštivé dny.

Typickou změnou podzimu je úplná barevná změna krajiny, hlavně korun stromů. Krásně zelené listy se začínají zbarvovat do nejrůznějších odstínů červené, žluté a oranžové. Do nich se opírá chladný podzimní větřík a nakonec pomalu, ale jistě padají ze stromů.

Na zemi potom vidíme pěkné barevné listy, tvořící nádherné barevné koberce. Ty pak začínají pomalu usychat, dokud se z nich nestanou nevzhledné hnědé listy. Procházením se v takových listech, slyšíme krásné šustění a vrací se nám vzpomínky, kdy jsme si v dětství s velkou oblibou s listím hráli.

Vzpomínky se vrací i při pohledu na veselé děti, soutěžící čí drak je nejhezčí a který létá nejvýše. Při pohledu na oblohu vidíme různé pestrobarevné draky vznášející se na obloze mezi mráčky. Jiné děti zase se svými rodiči sbírají šípek a kaštany, aby si po příchodu domů mohli udělat výborný šípkový čaj a u toho vytvořit nějaká zvířátka z kaštanů. Všichni si užívají posledních pár dnů, někdy týdnů babího léta, než bude sychravo a celé dny bude jen pršet a bude čím dál tím větší zima.

Na zimu se připravují i zvířata. Některá odlétají do teplých krajin, aby se vyhnula zimě. Ta, která nemohou odletět, se buď připravují na zimní spánek nebo shánějí co nejvíce potravy, aby v zimě neumřela hlady. Myslivci v lesích začínají plnit krmelce senem a čerstvou zeleninou. Celá příroda je tak v pohybu, protože kdo se dostatečně nepřipraví, tak v zimě zemře.

Podzim je i tak velmi krásné zajímavé roční období, protože příroda dokáže úplné divy, některé jsou až dechberoucí. Podzim patří podle mě do jednoho z nejkrásnějších ročních období.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.