Popis mého kamaráda – popis postavy

 

Jméno práce: Popis mého kamaráda

Slohový útvar: Popis postavy

Přidal(a): Marek Liška

 

 

 

Popis mého kamaráda

Do své charakteristiky jsem si vybral osobu, která je mi velice blízká. Tou osobou je můj dlouholetý kamarád Adam Myslikovjan. Je mu skoro dvacet let a bydlí se svou rodinou ve Vratimově. Momentálně po neúspěchu v příjímacím řízení na vysokou školu, studuje roční jazykovou školu v Ostravě. V životě jsme spolu zažili spoustu zážitků. Proto jsem se ho rozhodl popisovat.

Je vysokýasi 180 cm a má atletickou postavu. Má kaštanově delší vlasy, ale většinou co ho znám míval krátký sportovní sestřih. Má sytě černé oči, které rozděluje nos střední velikosti. Jeho typickým znakem je při úsměvu vystouplý zub, jenž má za příčinu nepříjemný pád v dětství. Co se týče oblečení, Adam upřednostňuje sportovnější a funkční oblečení, jenž využije jak ve městě, tak v přírodě. Nejraději nosí džíny a trička, s různými barevnými motivy.

Já i lidé, kteří jej znají, jej považujeme za milého, chytrého a vtipného člověka, který nezkazí žádnou legraci a dokáže vás přiučit spoustě nových věci. Pravdomluvnost, upřímnost a poctivost jsou také jeho kladné vlastnosti. V oblibě nemá lži a pomluvy. Jako každý člověk, tak i on má své negativní vlastnosti. Občas si stojí až moc za svým názorem a je ho těžké přesvědčit o opaku. Určitě by se ještě našlo několik negativních věcí, ale já si normálně nemůžu vybavit žádnou další, protože skoro nikdy jsme se nepohádali a neměli kamarádskou krizi.

Jeho koníčkem je sport. Závodně se již šestým rokem věnuje japonskému bojovému sportu/uměni Judo. Dále má rád jízdu na kole, turistiku a pobyt v přírodě. Co se týče zájmů, tak již dlouhou dobu se „pohybuje“ v české a světové kinematografii. Viděl již spousty filmů od světoznámých režisérů a rád o nich diskutuje. Dalším již dlouholetým zájmem, téměř odmala, je hraní video her, nepatří však mezi takové lidi co hrají každou blbinu. Poctivě si vybírá tituly s hlubokým a epickým příběhem, kde je spjat s osudem svého hrdiny.  A rád se na hrách přiučuje angličtinu, možná proto je v ní tak dobrý.

Adam je mi velmi blízký kamarád, se kterým jsem strávil opravdu mnoho času a vím, že se můžu o něj opřít. Mezi sebou máme velice dobrý vztah a navzájem se se vším svěřujeme a můžeme se bavit o čemkoliv a na rovinu. Na něj se můžu kdykoliv a všem spolehnout. Vím, že mě nikdy nezradí a nezklame. Je to prostě můj velmi dobrý kamarád, kterého byste si nekoupily ani za milión dolarů.

 

Známka: neuvedeno