Porucha auta – vyprávění

sloh

 

Téma: Porucha auta

Slohový útvar: Vyprávění

Přidal(a): ForeverTakenBoii

 

 

Porucha auta

Sedím na kraji silnice hlavou zabořenou v klíně a čekám, než přijede servisní vozidlo a odtáhne moje auto. Jelikož žijeme v době kdy je trend jezdit elektromobilem nebo auty na alternativní pohon, jednoho dne jsem se rozhodl si nakonfigurovat a objednat Ford Mustang Mach-E.

Po půlroční čekací lhůtě nastal den, kdy jsem si společně s přítelkyní Lucií jel pro nové auto. Vše proběhlo v pořádku, přebral jsem klíčky, nastartoval a odjel. V tom návalu emocí z pocitu jak je auto skvělé a chytré, jsem zapomněl na to, že je to elektromobil a potřebuje dobít. Z ničeho nic auto začalo brzdit a následně úplně zastavilo a vyplo se. Ihned následovala hádka s Luckou se slovy: ,,Tak vidíš to, to jsou ty tvoje nápady kupovat si něco co je čistě na elektrický pohon”. Po skončení hádky jsem zavolal odtahové vozidlo a vyčkávali jsme.

Po příjezdu asistenční služby proběhla kontrola vozidla. Po kontrole mi servisní technik říká: ,,Pane, vy nevíte, že auto se potřebuje dobíjet jako Váš mobilní telefon?” a v tu ránu mi to došlo, jaký jsem zapomnětlivý člověk a chytal se za hlavu.

Servisní technik mi auto naložil na valník a odvezl vozidlo společně s námi k nejbližší dobíjecí stanici, kde jsem píchl auto do zásuvky, zaplatil zaměstnanci asistenční služby poplatek za odtah vozidla a vyčkal, než se auto nabije. Když se auto bylo nabité, tak jsem jen nastartoval a odjeli jsme domů.

Celý den jsem si říkal v hlavě: ,, Ach jo, kdybych to věděl dřív, nikdy by to tak neskončilo a nebyl byl o pár tisíc lehčí.

 

Hodnocení: 2 = chvalitebně