Přerušení studia – dopis řediteli

sloh

 

Jméno práce: Přerušení studia

Slohový útvar: Formální dopis (žádost)

Přidal(a): KíťaCZ

 

 

Gymnázium Kolín

Žižkova 162

280 31, Kolín 3

Kolín, 13. 11. 2022

Vážený pane řediteli,

chtěla bych požádat o přerušení studia z důvodu studijního zahraničního pobytu. Přerušení studia by bylo pro školní rok 2022/2023.

Tento studijní pobyt je jeden z programů Evropské unie ve spolupráci s Ministerstvem školství. Vybráno bylo pouze 20 studentů z celé České Republiky, proto je velice prestižní. Studenti byli vybráni na základě výsledků ze zkoušení pro certifikát z anglického jazyka. Celoroční pobyt je dotován Evropskou unií. Bylo by proto vhodné, mi přerušit studium, jelikož bych reprezentovala školu v zahraničí. Kurz by se měl odehrávat v Bostonu ve Spojených státech amerických. Spolu se studenty z České republiky budou ne vybrané škole i další studenti z Evropy. Během celého školního roku budou vyučované předměty v anglickém jazyce. Vyučovat se budou především předměty, jako jsou např. anglický jazyk, mezinárodní vztahy, světová náboženství atd. Na konci školního roku 2022/2023 budou zveřejněny výsledky v úspěších jednotlivých státu Evropy.

K potvrzení o přerušení studia bych také požadovala potvrzení o studiu spolu s doporučujícím dopisem pro pořadatele. Vše bych potřebovala nejdéle do 15. 1. 2023 z důvodu odeslání závazné přihlášky k pobytu.

Dále bych se chtěla také zeptat, jak bude vypadat mé studium na této po návratu. Proto bych byla ráda, kdybychom se sešli osobně. Prosím kontaktujte mě na mé e-mailové adrese jmeno@gmail.com.

S pozdravem

 

Kristýna X.

Lesní 146

250 22 Papírov

 

Hodnocení: 1 = výborně