Příběh se spolužáky – fejeton

sloh

 

Jméno práce: Nový prvek periodické tabulky prvků

Slohový útvar: Fejeton

Přidal(a): Sára

 

 

Nový prvek periodické tabulky prvků

Když jsem zjistila, že budeme mít chemii od základů zase v prváku skákala jsem radostí. Je to můj nejoblíbenější předmět. Těšila jsem se na to až budu vysvětlovat postupy a učivo druhým a poznávat nové věci z prostředí chemie.

Byli zde ale i takoví, kteří chemii dávali s čtyřkou s odřenýma ušima. Jako kdyby všechno slyšeli poprvé. Mezi mě patřil také náš Štěpánek. Kromě toho, že na skoro každou ranní hodinu v tehdy normální prezenční výuce chodil pozdě, měl taky úžasné přeřeky a úsměvné hlášky. Už i pan třídní učitel z něho má legraci protože 12 hodin ráno je ještě pro Štěpána byla půlnoc.

Jednoho krásného teplého dne po matematice s panem učitelem Janečkem následovala chemie a nová kapitola: periodická tabulka prvků. Paní Víchová klidně a s úsměvem přišla do dveří, pověsila tabulku na tabuli ve třídě a pozdravila nás. Nejdříve jsme si zapsali krátké definice a pak jsme si ukázali rozdělení skupin v tabulkách a pořadí. Pak nastala chvíle vyvolávání na otázky. „Vyjmenujte nějaký prvek, jakýkoliv.“ Štěpán se vesele bavil s Lucinkou, a tak samozřejmě byl vybrán k zodpovězení této otázky. Tohoto úžasného chlapce v rozpacích nenapadlo nic lepšího než říct: „Tak třeba HLÍNA ne?“ V tom si uvědomil, co vlastně řekl… Paní Víchová se začala strašně smát a nastal výbuch i celé třídy. Brečela jsem smíchy. Tahle hláška se držela několik měsíců. Stále jsme ji vytahovali mezi sebou a dávali k popiskům na fotkách a abychom ji nikdy nezapomněli, přejmenovali jsme si i naši třídní skupinu na Facebooku na Hlínu. Takže pokaždé jak někdo něco potřebuje, stačí říct: „ Je to už poslaný ve Hlíně!“

 

Hodnocení: 1 = výborně