Ranní vstávání – popis

 

Jméno práce: Ranní vstávání

Slohový útvar: Popis

Přidal(a): Lukáš

 

 

 

 

Ranní vstávání

Každého, kdo musí chodit do práce nebo jako já do školy, budí každé ráno budík. Celé dva dlouhé měsíce prázdnin jsem umíral nedočkavostí, kdy ten tichý a líbezný zvuk opět uslyším. Konečně poslední den prázdnin nastal! S radostí malého dítěte jsem od tohoto dne začal každý večer nařizovat budík na 6:45.

 

I když většinou mé ráno vypadá vždy stejně, stále mě ranní vstávání neomrzelo. Neznám lepší pocit, než vyskočit z postele, kterou jsem celou noc pečlivě vyhříval, a dát se do ranní přípravy. S tempem závodního koně každý den doběhnu do kuchyně, kde si vždy stihnu udělat kávu, dát si něco malého k snědku a vzít si něco na zobnutí do školy na svačinu. Tento proces zabere minimálně patnáct minut.

 

Po té vždy následuje hygiena. V koupelně hbitě skočím po kartáčku na zuby a zubní pastě a velmi rychlými pohyby čistím zuby. Vyjdu z koupelny, kouknu na hodiny a většinou zjistím, že už uběhlo víc jak půl hodiny. V takových chvílích ale nepanikařím a stále si zachovávám chladnou hlavu. Jdu do svého pokoje, kde svádím boj s oblečením. Když už mám na sobě ponožky, tričko a kalhoty, mám takřka vyhráno. Kdyby se vám náhodou také stalo, že máte každou ponožku jinou nebo že máte spodní prádlo naruby, či jste si ho zapomněli vzít úplně, nezoufejte, stalo se mi to několikrát. Teď už si jen stačí vzít tašku s učením, mikinu a boty. Pak pomalou a klidnou chůzí mířím na autobusovou zastávku, kde zjistím, že autobus na mě evidentně nečekal, s čímž jsem samozřejmě počítal. Bez jakýchkoliv starostí čekám, kdy mě vyzvedne další.

 

Když konečně dorazí řidič se svojí mašinou do „Města ryb“, kde se také nachází ta krásná oranžová budova, kam samozřejmě chodím, tak se hrdě a radostně doplazím do třídy a jsem nesmírně rád, když stihnu přijít na první hodinu včas. Nejvíc se však těším na další den, kdy se tento proces bude opakovat znovu.

 

Hodnocení: 1-2