Reakce Evropy na teror – článek

 

Jméno práce: Reakce Evropy na teror

Slohový útvar: Článek

Přidal(a): Eugen

 

 

 

Reakce Evropy na teror

Evropa bezhlavě upevňuje svoje hranice, aniž by myslela alespoň trochu racionálně. Po tragických teroristických útocích v Paříži, které měli za následek smrt 130 lidí a další zhruba 350 poranění. Lidé bezhlavě ukazují na viníky, který to zapříčinili, ale nevidí, že jejich odpor se nesměřuje jen proti jedné skupině radikálních lidí, nýbrž proti celým národům.

Než začnu popisovat svůj postoj k věci, tak bych měl zmínit co vlastně podle  wikipedie znamená terorismus. Shrnutá a dosti necelá, definice zní asi jako: „užití  násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických cílů, přičemž případné útoky jsou naplánovány tak aby na sebe upoutali co možná největší pozornost médií a zastrašili co největší masu lidí“.  To samozřejmě zní hrozně, ale z fyziky už vím, že každá akce vyvolává sobě odpovídající reakci. Co platí i v tomto případě.

Ve většině případů mám jeden konkrétní názor, za kterým stojím za každou cenu. Tahle situace je ale výjimkou, kdy nejsem schopen pochopit zcela všechny události a jejich vliv na to co se vlastně stalo. V prví řadě mě zajímalo prvotní událost, která zapříčinila tuhle globálně politicko-válečný akt. Samozřejmě, že moje zdroje informací sahají jen do jedné  určité a nedávné události, kvůli které si myslím, že za dnešní konflikty může z velké části USA.

Vzpomeňme si na rok 1991, kdy část americké armáda, zhruba s půl milióny členy zaútočila na Irák, kde vybombardovala některá „strategická“ města, aby ochránili dříve napadený Kuvajt. Kuvajt je mimochodem jedním z největších producentům ropy. Následně Americká armáda usídlila v Saúdské Arábii, což vyvolalo chaos s nespočtem povstání. Na to za deset let, dávno vzniklá organizace AL-Kaida v čele s Usáma bin Ládinem naplánoval jeden z nejznámějších teroristických útoků současnosti. Byl to útok na New Yorkské dvojčata a Pentagon v 11. září.2001. Oběti na životech bylo 2977. V reakci na to USA spolu s NATO rozpoutaly válečnou akci tvz: „Válka proti teroru“, který měl za výsledek smrt Usáma bin Ládina a vznik ISIS ( Islámský stát v Iráku a Sýrii) a dalších nespočet menších teroristických skupin, které dnes hrozí celé západní civilizaci a jejich hodnotám. Situaci samozřejmě neuklidnilo ani nedávná znovu invaze USA a Ruska, který bombarduje Syrská města, až to vypadá jak kobercové útoky za druhé světové války. Jediní co je podle mě pochopitelné je zapojení Francie do války. Ale myšlenka Oko za Oko bude fungovat až do chvíle než budeme všichni slepí.

Na konec je otázka v celku jasná! A to „jak to všechno vlastně skončí?“. Vyjednávání pode zmíněné definice není možné. To by znamenalo, že by muselo dojít k určitým politickým změnám. Ne nadarmo se přece při teroristických únosech říká: „ S teroristy nevyjednáváme“. Ale válka? Nebylo už toho dost?  Když celá naše Kolonialistická společnost má základy na plenění cizích zemí a kultur.  Je sice pravda že jsme nuceni provést jistá opatření pro bezpečnost, ale mezi ně nepatří hysterická myšlenka toho, že se oplotíme zdmi, ale taky ani bombardování celých měst plných civilistů. Ale to je jen můj nestálý názor na věc. Nakonec hlavní je jen váš názor. Ten totiž může změnit vše! Jen doufám, že jsem pomohl objasnit pár myšlenek, co poletávají bezhlasně společností.

 

Hodnocení: neuvedeno

error: Stahujte 15 000 materiálů v naší online akademii 🎓.