To byl náš maturitní ples – článek s reportážními prvky

 

Jméno práce: To byl náš maturitní ples

Slohový útvar: Článek s reportážními prvky

Přidal(a): Karolína Velková

 

 

 

To byl náš maturitní ples

Dne 15. prosince 2017 se konal maturitní ples čtvrtých ročníků Střední odborné školy v Blatné. Ples byl v blatenské Sokolovně, která se pro hosty otevírala od 19 hodin. Zahájení plesu bylo ve 20 hodin.

Na plese nás uvítala úvodním slovem moderátorka Kateřina Miklošová. Jako první vystoupení jsme mohli vidět taneční skupinu RM Dance ze Strakonic. Ve čtvrt na devět nám maturanti předvedli své předtančení, které propojili s nástupem. Představilo se nám 21 studentů ze tří oborů obchodní akademie (6), informatiky v ekonomice (8) a elektronických počítače (7). Pro šerpu si došli samostatně přes červený koberec na pódium při doprovodu své vybrané písničky. Každý student měl velkou podporu kamarádů a rodiny, kteří ho povzbuzovali, vystřelovali na něho konfety a házeli koruny. Žákům šerpu předávala paní třídní učitelka Lenka Žihlová, k šerpě dostaly dívky modrou růži a chlapci doutník, které jim předal pan ředitel Petr Kotrouš a také dostali skleničku s přípitkem. Během předávání moderátorka pronesla pár informací o každém studentovi.

Po šerpování měla slovo třídní paní učitelka, a následně pan ředitel. Studentům přáli mnoho úspěchů, jak u maturit, tak v následujícím pokračujícím studiu. Proslov měli i dva zástupci žáků, v kterém všem z učitelů poděkovali. Žáci předali dárek paní třídní paní učitelce a také panu řediteli. Poté proběhl přípitek studentů s třídní paní učitelkou a s panem ředitelem. Následovalo sbírání korun na sále, uklizení koberce a zametení konfet.

Tancování zahájili studenti s učiteli, druhý tanec byl studenti s rodiči a následovala volná zábava. Na závěr plesu se studenti připravili půlnoční překvapení, zatancovali tanec Macarena v různých kostýmech, bylo to velmi zábavné. Pokračovalo se diskotékou a poté hrála kapela až do dvou hodin ráno, kdy ples skončil. Během plesu si hosté mohli zakoupit malou či velkou tombolu. Mála tombola byla každá výherní a velká se losovala. Hlavní cena tomboly byl třicetikilový divočák. V průběhu celého večera fungoval ve druhém patře sálu fotokoutek, ve kterém se studenti mohli fotit se svými příslušníky rodiny a s přáteli.

Celý průběh plesu probíhal bez komplikací. Kapela Top Band společně s moderátorkou nás příjemně provázeli večerem. Byl to příjemně prožitý večer, velmi se povedl. Na závěr nesmím opomenout na chutné občerstvení u stolů, které mě mile potěšilo.

 

Hodnocení: 3 = dobře

Za práci jsem obdržela známku 3, kvůli nedostatku slovní zásoby, špatný slovosled ve větách a gramatiku.