Sdílení nebo život – úvaha

 

Jméno práce: Sdílení nebo život

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): crundy

 

 

 

 

Sdílení nebo život

                Lidé si v poslední době stále více zakládají profil na sociálních sítích, nejčastěji facebookový profil, pro mladistvé, je to skoro již povinnost. Vkládají na něj své fotky, videa, příspěvky, co právě dělají a samozřejmě chatují s přáteli. Jejich život se točí kolem internetového profilu.

V tomto okamžiku nastává problém, zda lidé neupřednostňují chat před přímým kontaktem s lidmi? Samozřejmě, chat je velice dobrá věc, je zdarma (pokud již tedy máte zaplacený internet) a můžete s ním komunikovat na dálku jako třeba s mobilem. Už ve starých dobách lidé komunikovali na dálku, jako staří indiáni, když vysílali kouřové signály. Jde vlastně o to, jestli si lidé mimo chatu povídají i ve skutečnosti. Je jasné, že se nemůžou vidět neustále, někdo někam odjede, či nemá čas a tak je chatování skvělý způsob komunikace.

Další otázkou je, zda lidé nedělají v životě vše proto, aby měli svých fotek či videí co nejvíce takzvaných „lajků“?Lidé se samozřejmě chtějí líbit, tedy alespoň většina. Upravují svůj tělesný vzhled, fotí se před zrcadlem nebo dělají „selfíčka“.Chtějí být co nejvíce oblíbení a vypadat dobře, aby je ostatní přátelé obdivovali a to je podle mého názoru pro člověka přirozené a v dnešní době na rozdíl od minulosti, kdy se lidé navštěvovali a ukazovali si papírové fotky z dovolené, dnes k tomuto účelu slouží právě facebook.

Lidé si taktéž z facebooku dělají takový svůj vlastní deníček, když si na něj píšou různé činnosti co dělají nebo posílají videa z koncertů, aby na ně nezapomněli.

Svůj život tedy posíláme na internet, dříve k tomu sloužily papírové stránky. Způsoby zaznamenání jsou jiné, ale podstata stejná. Dříve nešlo do deníku vložit video a okamžitě ho sdílet s přáteli. V dnešní době vyspělých technologiítakové sociální sítě skýtají spoustu možností. Facebook je takové úložiště našeho života, do kterého bychom si měli zaznamenávat naše zážitky, ale neměli bychom se kvůli facebooku za těmi zážitky honit.

 

Známka: 2 = chvalitebně