Strach ze smrti – úvaha

 

Jméno práce: Strach ze smrti

Slohový útvar: Úvaha

Přidal(a): Mitewall

 

 

 

 

 

Přál bych si smrt, která by si pro mne tiše přišla a ještě tišeji odešla. Klidný odchod ve spánku, bez nemocí či zdravotních problémů. Vždycky jsem chtěl, abych zemřel ve chvíli, kdy budu vědět, že jsem tady na světě nebyl zbytečně a že jsem něčeho dosáhl, jenže kdo má to štěstí dožít se vysokého věku a být se sebou spokojený? Kdo se dokáže smířit se smrtí? Takový člověk bývá nejsilnější a já mu to závidím.

Často přemýšlím nad tím, co se stane, až zemřu, a moc rád bych poté ještě jednou viděl svět, jakým směrem se ubírá a jak s mým odchodem žijí mí nejbližší.

Po smrti bych rád našel cestu k převozníkovi, který by mne přepravil přes řeku Styx, nebo bych rád odpočíval v nebi a pozoroval svět pode mnou, jenomže nedokážu sám sebe přesvědčit o tom, že to jsou reálná přání, která se mohou splnit. Stále dokola si namlouvám, že jsem se svojí smrtí smířený, ale je to právě naopak. Uklidňuje mne jen fakt, že žádný člověk na světě netuší, co ho čeká a jaký osud před ním stojí. A já se těším na den, kdy budu vnitřně vyrovnaný a připraven odejít. Doufám, že nebudu čekat dlouho a dokážu být doopravdy silný.

 

 

Hodnocení:  1 = výborný