Temperament žen – charakteristika

 

Jméno práce: Charakteristika temperamentu

Slohový útvar: Charakteristika

Přidal(a): martmis

 

 

 

 

 

Známe to asi všichni. Čekání ve dlouhých frontách několik minut dokonce i hodin. Běhání po schodech nahoru a dolů a především nepříjemné pracovnice. Ano, mluvím o úřadech.

Stejně jako stovky lidí, i já se nevyhnu občanským povinnostem. Brzy nastává pondělí ráno a mým cílem je navštívit onen zmíněný úřad.

Úderem 8 hodiny se otevírají velké dveře, do kterých vstupuju s úmyslem odstát si nekonečnou frontu. Dlouhou chvíli si krátím sledováním okolních lidí. Zaujmou mě 4 postarší dámy, sedící na kožených židlích.

Jedna z nich měla vyšší a štíhlejší postavu. Její oblečení bylo extravagantní a rudá barva vlasů oslňovala okolí. Vyzařovala z ní pozitivní nálada. Na všechny strany se usmívala jako sluníčko. Byla velice milá a přátelská. Když za ní někdo přišel s dotazem, ochotně mu poradila. Měla taky smysl pro humor. Svými bystrými poznámkami a vtipnými historkami bavila své tři kamarádky.

Druhá dáma po chvilce vstala a rychlým krokem zamířila k úřednici. Měla krátké a prošedivělé vlasy. Její menší postavu zdobilo usedlé oblečení. Přišla mi velice netrpělivá, protože se pořád koukala na své hodinky. Měla velice zbrklé pohyby. V jedné minutě seděla a smála se s kamarádkami, v druhé cupitala po chodbě a bedlivě střežila, jestli někdo nepřebíhá.

Další z nich měla krásně dlouhé, plavé vlasy s ofinou. Byla velice elegantní a obličej jí zdobily brýle. Celou dobu seděla nehnutá a sledovala co se kolem ní děje. Když už promluvila, pořád opakovala, že nestihne dojít včas do práce a určitě dostane vyhazov. Byla velice nesmělá. Když se jí někdo na něco zeptal, rychle něco zamumlala a otočila se ke kamarádkám.

Poslední z nich měla kulatou postavu. Její havraní vlasy ji padaly do tváře. Pořád se smála a vyprávěla trapné historky, které se jí staly a nevadilo jí, že ostatní napjatě poslouchali. Přišla mi velice vyrovnaná a klidná. Nevadilo jí čekat tak dlouho, hlavně, že byla s lidmi, které má ráda.

Brzy jsem se dostala na řadu, vyřídila si svoje záležitosti a spokojená jsem odcházela domů. Doma jsem přemýšlela nad čtyřmi ženami, které jsem dneska potkala. Bylo zajímavé sledovat, že i když každá z nich má jinou povahu tak i přes to dokážou spolu vyjít.

 

Hodnocení: neuvedeno