Teplý letní den – líčení

 

Jméno práce: Letní den

Slohový útvar: Líčení

Přidal(a): Nikola

 

 

 

Letní den

Byl teplý letní den, ptáčci cvrlikali své písně, sluníčko posílalo z nebe usměvavé pozdravy a kraj se rozpouštěl blahem z nádherného počasí. Stromy společně tančily na sytě zelené pokrývce, která se rozprostírala po celém údolí. Na zeleném koberci se tyčily květy nejrůznějších barev a velikostí. Říčka klikatící se uprostřed krajiny se táhla dál a dál. Její neklidná voda omývala malé oblázky i větší kameny.

Malý hnědě zbarvený zajíc s velkýma ušima, malým kulatým ocáskem a velkými tlapkami radostně poskakoval jako mazlíček čekající na pamlsek. Na stéblech trávy se vyhřívala kobylka zelená. Zvuk bzučících včelek opylujících květy byl slyšet ze všech stran. Sluneční paprsky doléhaly na křišťálovou hladinu rybníku, z jehož břehu vyrostla stařičká vrba obklopená rákosy, z kterých se náhle vynořilo několik zelených stvoření hopkajících po plujících leknínech. Byl to krásný pohled. Třpytivé a jemně namodralé seskupení vody do zvláštního obrazce působilo velmi příjemným a uklidňujícím dojmem. Je to zajímavé místo pro odpočinek po těžkém dni. Jemné a klidné proudění vody narážející na kamenné okraje rybníku ve mně vyvolalo pocit uspokojení a blaženosti. Zapomenout na každodenní strasti a odbourat se od svých myšlenek je účelem tohoto místa.

Okvětní lístky otevřely svou náruč, jako by vítaly žlutého obra, který se na malou chvíli skryl za šedobílé beránky. Ramena stromů ozdobena drobnými, zelenými lístky začala tančit do rytmu, který jim udával slaboučký vítr. Sluneční paprsky pomalu slábly a na obloze přibylo několik černých beránku. Zvířata vyhřívající se na rozkvetlé krajině se pomalu ukrývala do svých bezpečných skrýší.

Vzduch ztěžknul a tetelil se nad rozpálenými kameny, pokrytými slaboučkou vrstvou dusivého prachu. Příroda, ještě před chvílí tolik živá, náhle ustrnula v pohybu. Dech lesa se zastavil, vítr přestal klouzat po rozpaženém náručí stromů a zlověstně odplul kamsi do závratných výšin, kde sbíral síly k mohutnému úderu. S načepýřeným kabátem černých mraků v zádech snadno získával převahu nad rozlehlou krajinou. Potemnělý les náhle oslepil dopad klikatého blesku. Spadly první kapky.

 

 

Hodnocení: 1 = výborně

error: Stahujte 15 000 materiálů v rámci našeho členství nebo v online kurzech.