Ubytování v korunách stromů – článek

 

Jméno práce: Ubytování v korunách stromů

Slohový útvar: Článek

Přidal(a): šárka

 

 

 

Ubytování v korunách stromů

Lidé v dnešní době rádi vyhledávají nejzajímavější hotely a místa, aby si zpestřili svou dovolenou. A proto se nezvyklá ubytování těší velké oblibě a rozšiřují se víc a víc po celém světě. Dokážete si představit, že se probudíte v iglú, na seně, stromě nebo ropné plošině? Dnes se už můžete ubytovat prakticky kdekoliv.

Konkrétně se ale zaměříme na domy na stromech. Nápad pochází z Francie a díky svému kouzlu pronikl do zahraničí, dokonce i do Česka. První společnost, která na našem území postavila dům v koruně stromu, se nazývá Tree Houses a díky vysoké oblíbenosti se zde začaly objevovat podobné organizace, jako například Stromhouse.

Domky nejsou nijak veliké, většinou se do nich vlezou 2 nocležníci, výjimečně celá rodina. Za letních večerů působí prostředí romanticky. Z okna pozorujete hvězdy, venku slyšíte šumění listů a pod vámi se pase zvěř. Proto si pobyt často objednávají zamilované páry. Na strom se leze po dřevěném žebříku, schůdkách nebo zdatnější jedinci mohou vyšplhat nahoru po laně. Nenajdete zde žádnou elektroniku, k dispozici jsou pouze malé lampičky, vařič a vinotéka. Za chladného počasí se prostor vyhřívá pomocí kamen a umýt se můžete pouze v přírodní sprše.

Takže pokud milujete přírodu, chcete si odpočinout od technologií a nebojíte se výšek, můžete se ubytovat právě v těchto domech. Cena za noc se pohybuje okolo 3500 korun za osobu a většinou zahrnuje i snídani.

 

Hodnocení: 1 = výborně